• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
4
سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری:

آزمایش دوپینگ، فیلتر رسیدن به تیم ملی است

  • کد خبر : 8320
  • ۲۵ تیر ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۰
آزمایش دوپینگ، فیلتر رسیدن به تیم ملی است
پایگاه خبری اقتصاد جوان: هادی پانزوان گفت: با صراحت می‌گویم که ورزشکاران برای حضور در تیم ملی باید از فیلتر آزمایش عبور کنند.

سید هادی پانزوان، سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری، پس از پایان مسابقات کشوری نفرات جدیدی را به تیم ملی دعوت کرده است اما برای حضور قطعی آنها در اردوها یک شرط و یا بهتر بگوییم یک فیلتر دارد؛ آرمایش دوپینگ. پانزوان در این باره می‌گوید: «قبلا با همه استان‌ها صحبت کرده‌ایم و حتی به صورت مکتوب نامه‌ای را هم به همه استان‌ها در این باره فرستاده‌ایم که اگر ورزشکاری غیبت داشت دلیلش را به ما بگویند که این به صورت امانت نزد ما محفوظ می‌ماند. به هرحال ما به عنوان کادر فنی تیم ملی باید آگاهی داشته باشیم که چرا ورزشکار در تاریخ مقرر در فدراسیون پزشکی – ورزشی شرکت نکرده است.»
پانزوان با تاکید دوباره بر اینکه از یک ماه قبل به همه استان‌ها نامه زدند که مسابقات نوجوانان و جوانان کشور انتخابی تیم ملی هم هست ادامه داد: «عزیزان بر این موضوع واقف بودند و هیچ عذری پذیرفته نیست که چرا ورزشکاری در این رویداد مهم کشوری شرکت نکرده است. مرحله، مرحله مهمی است و ما باید قدم‌های بزرگی برای ساختن وزنه برداری پاک در ایران برداریم. این دقیقا همان کاری است که دنیا دارد انجام می‌دهد. شما ببینید که در سراسر دنیا رکوردها چقدر پایین آمده است. خب این یک دلیل مهم دارد و نشان می‌دهد که وزنه‌برداری دارد به سمت پاکی جلو می‌رود. ما هم باید قدم به قدم پیش برویم.»
سرمربی تیم ملی نوجوانان و جوانان ادامه داد: «نباید روند طوری پیش برود که یک ورزشکار در شهرستان خودش خطایی انجام بدهد و تاوانش را تیم ملی بدهد. با صراحت می‌گویم که ورزشکاران برای حضور در تیم ملی باید از فیلتر آزمایش عبور کنند. همه مربیان ما آگاه هستند و بچه‌های وزنه‌بردار هم همین‌طور. ما سه‌شنبه این هفته را مشخص کرده‌ایم تا همه کسانی که دعوت شده‌اند در فدراسیون پزشکی-ورزشی حضور داشته باشند و آزمایش بدهند. فرصت زیادی برای اعلام اسامی جهت شرکت در مسابقات جهانی مکزیک را نداریم و این حق ما است که از سلامت بچه‌ها آگاهی داشته باشیم. باید اطلاع داشته باشیم تا یک وقت خدای ناکرده اشتباهی پیش نیاید. با توجه به اطلاع رسانی مکتوب فدراسیون و ارتباطی که خودم با مربیان و بچه‌ها داشتم انتظارم این است که روز سه‌شنبه همه بچه‌ها در فدراسیون پزشکی-ورزشی حضور داشته باشند. یک بار دیگر تاکید می‌کنم که هیچ عذر و بهانه‌ای مورد قبول نیست و عدم حضور در روز سه‌شنبه به منزله انصراف از تیم ملی خواهد بود.»
پانزوان در پایان درباره رکوردشکنی‌ها و ثبت نهایی آن به یک نکته اشاره می‌کند و می‌گوید: «ثبت رکورد زمانی اتفاق می‌افتد که جواب آزمایش‌های دوپینگ بیاید. بچه‌هایی که قبلا رکوردهایشان ثبت شده است در مسابقات آسیایی وزنه زده‌اند و در آنجا از آنها تست دوپینگ گرفته شده است.»

لینک کوتاه : https://eghtesadejavannews.ir/?p=8320

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.