آمار جستجوی بیت کوین در گوگل / قیمت بیت کوین به کدام سمت می‌رود؟

همزمان با بازگشت قیمت بیت کوین، آمار جستجوهای این رمز ارز در گوگل طی ماه مارس به اوج خود رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز ، اوج تعداد جستجوهای کلمه بیت کوین، اغلب یک شاخص دیر هنگام نسبت به روند است، زیرا که نشان می‌دهد اوج توجه رسانه‌ها در بالاترین حد خود قرار دارد و ممکن است یک روند اصلاحی در انتظار قیمت باشد. روندهای گاوی و صعودی بازار معمولاً پس از دوره‌هایی با سطح جستجوی نسبتاً پایین اما پایدار، دنبال می‌شوند.

برخلاف بازگشت قیمت بیت کوین از پایین‌ترین قیمت‌ها در سطح 68 هزار دلار و تقاضای قوی در کوتاه‌مدت، قیمت بازاری بیت کوین همچنان زیر سطح 70 هزار دلار باقی مانده و رکوردهای اخیر خود را که بالاتر از 71,000 دلار ثبت شده بود، از دست داده است.

شرایط فعلی قیمت بیت کوین

احساسات حول قیمت بیت کوین در بین افراد فعال بازار همچنان قوی باقی مانده است. با وجود این که قیمت BTC  از اوج تاریخی خود فاصله دارد و فعالیت‌های درون بلاکچین کم‌رنگ‌تر شده است، تراکنش‌های کیف پول‌های نهادی و نهنگ‌ها دوباره فعال شده‌اند. آدرس‌های فعال به 220,000 در روز کاهش یافته‌اند. بالاترین سطج این آدرس‌ها 500,000 بوده است، که این کاهش در تعداد آدرس‌های فعال، نشان‌دهنده نزول فعالیت دارندگان کوچک بیت کوین است. با این حال، سرمایه‌گذاران بزرگ‌تر یک تغییر جهت را در فعالیت‌های خود نشان می‌دهند، مشابه الگوهایی که قبل از اوج تاریخی 2020 دیده می‌شد.

خریداران خرد میم کوین‌ها را در گوگل جستجو می‌کنند؟

در شرایط کنونی، علاقه خریداران خرد به بیت کوین کاهش یافته است. بخشی از این کاهش به دلیل قیمت بالای بیت کوین و هزینه‌های تراکنش آن است. در عوض، خریداران خرد به سمت توکن‌های میم مانند Pepe (PEPE)  و Dogwifhat (WIF) روی آورده‌اند که قیمت‌های ورودی پایین‌تر و بازدهی بالقوه بالاتری ارائه می‌دهند.

جستجوها در گوگل برای این توکن‌ها به‌طور قابل توجهی افزایش یافته است، به ویژه در یوتیوب، که نشان می‌دهد جمعیت جدیدی از سرمایه‌گذاران خرد در حال کسب آگاهی از وجود این توکن‌ها هستند.

ezgif-6-47386a7baf

آمار جستجوهای بیت کوین در اوج قیمت‌ها

آمار جستجوی کلمه بیت کوین در ماه مارس 2024 به اوج خود رسید، این مسئله همزمان با قیمت‌های رکوردی و هجوم رسانه‌ها بود. با این حال، اوج تعداد جستجوها اغلب نشان‌دهنده شروع یک روند انفجاری نیست. زیرا جایی که توجه رسانه‌ها در بالاترین حد خود قرار دارد، درست قبل از وقوع یک اصلاح قیمتی است. آمار جستجوی پایدار بیت کوین، به جای بررسی اوج این ارقام، معمولاً مکان بهتری برای شروع یک روند گاوی قوی است. از ماه مه، حجم جستجوها برای “بیت کوین” 50 درصد از اوج خود کاهش یافته اما همچنان بالاتر از دوره بازار خرسی باقی مانده است.

خریدهای خرد در بیت کوین همچنان ادامه دارد، اما این بار توسط نهنگ‌ها هدایت می‌شود نه به کمک جریان عمومی. در اواخر ماه مارس، نتایج جستجوی گوگل نشان‌دهنده یک سقف در بازار بود که به دنبال آن یک اصلاح قیمتی نیز انجام شد. برخلاف تشکیل یک کف پایین‌تر در روندهای جستجو، مخاطبان بیت کوین در حال تنوع بخشیدن به پرتفوی خود هستند. جستجوهای وب و اخبار کاهش یافته، اما جستجوهای درون یوتیوب یک گام بالاتر رفته است. این مسئله نشان می‌دهد، بیت کوین از طریق سایر رسانه‌های به جمعیت جدیدی در حال گسترش است.

سلب مسئولیت: همانطور که بر همگان روشن است، ورود به معاملات در هر نوع بازاری نیازمند دانش و تجربه‌ی کافی است. این گزارش توسط تجارت‌نیوز تنها در راستای تحلیل داده‌ها و اخبار مربوطه است و این مجموعه هیچ‌گونه پیشنهادی برای هر نوع معامله‌ای به خوانندگان محترم، ارائه نمی‌دهد.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.