• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
3

آموزش های فنی و تخصصی مهمترین عامل تعالی شبکه اعتبار بخشی در کشور است

  • کد خبر : 8359
  • ۲۶ تیر ۱۴۰۲ - ۸:۲۲
آموزش های فنی و تخصصی مهمترین عامل تعالی شبکه اعتبار بخشی در کشور است
قصور در انجام وظایف سازمانی موجب لطمه به کیفیت، ایمنی و سلامت است و انتظارات جامعه و اهداف مرکز ملی تایید صلاحیت ایران محقق نمی شود .

دکتر سید محمود هاشمی، رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران در دومین گردهمایی کشوری که با حضور کارکنان مرکز و مسئولان و کارشناسان تایید صلاحیت استان ها به مناسبت روز جهانی تایید صلاحیت برگزار شد، ضمن تقدیر از اقدام جهادی افتتاح 100 آزمایشگاه در کشور، گفت:افتتاح 100 آزمایشگاه در سراسر کشور همزمان با سالروز جهانی تایید صلاحیت تبیین تنها بخشی از خدمات شبکه تایید صلاحیت به جامعه و بخش خصوصی است که زمینه ساز کیفیت ، ایمنی و سلامت است.

رییس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران از کارکنان مرکز، مسئولان وکارشناسان تایید صلاحیت اداره کل استاندارد استان ها به عنوان شبکه اعتبار بخشی کشور یاد کرد و افزود: این شبکه اعتبار بخشی از یک پیکره و شالوده فنی و تخصصی برخوردار است به نام بانک ارزیابان که انسجام و تعالی این شبکه نیازمند آموزش های فنی و تخصصی است و همه اعضای شبکه باید تخصص و مهارت ارزیابی را ناظر به فناوری های و دانش جدید فراگرفته و دائما در حال تعالی باشند .
دکتر هاشمی اظهارداشت: در راستای تحقق ماده 9 قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، آخرین زمان فعالیت آزمایشگاهای استانی در دامنه های غذایی و کالیبراسیون که تاکنون برای اخذ استاندارد 17025 اقدام نکرده اند پایان خردادماه است و مسئولان تایید صلاحیت ادارات کل استاندارد استان ها مکلف هستند فهرستی از آنها به ادارات کل اعلام تا از ارجاع نمونه به آنها خودداری شود.
وی با تاکید بر اهمیت نظام تایید صلاحیت و الزامات در کشور، ادامه داد : قصور در انجام وظایف سازمانی موجب لطمه به کیفیت، ایمنی و سلامت است و انتظارات جامعه و اهداف مرکز ملی تایید صلاحیت ایران محقق نمی شود .
این گردهمایی با پرسش و پاسخ مسئولان تایید صلاحیت ادارات کل استاندارد استان ها به پایان رسید.

لینک کوتاه : https://eghtesadejavannews.ir/?p=8359

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.