ارائه درخواست ETF اتریوم توسط بلک راک / واکنش مثبت قیمت اتر

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز ، بلک راک، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مدیریت دارایی در جهان، با ارائه درخواست برای یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) مبتنی بر اتریوم، گامی بزرگ در بازار رمزارزها برداشته است. این اقدام که در روز چهارشنبه، 15 نوامبر انجام شد، نشان‌دهنده تغییر قابل توجه در رویکرد این شرکت به فضای در حال رشد رمز ارزها است.

این درخواست که به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ارائه شده، صندوق iShares Ethereum Trust  را معرفی می‌کند. هدف از این صندوق، ساده‌سازی سرمایه‌گذاری در اتریوم، یکی از رمزارزهای پیشرو، با حذف پیچیدگی‌ها و بارهای عملیاتی که معمولاً مرتبط با سرمایه‌گذاری‌های مستقیم در رمز ارزها است.

واکنش مثبت قیمت اتر

پس از اعلام این خبر، قیمت اتریوم به سرعت 2 درصد افزایش یافت و به سطح 2,080 دلار رسید، اگرچه بعدتر اتریوم در سطح قیمتی معمول خود در حدود 1950 دلار استقرار یافت.

این حرکت، واکنش مثبت بازار به پذیرش رمزارزها توسط نهادهای مالی اصلی را نشان می‌دهد.

هیجان اخیر و شایعات در حوزه ETF رمز ارزها

پیش‌تر، یک درخواست برای ETF مبتنی بر XRP که به نظر می‌رسید توسط بلک‌راک ارائه شده بود، در شبکه‌های اجتماعی پخش شد و باعث افزایش 10 درصدی قیمت XRP شد.

با این حال، این درخواست بعدتر توسط بلک‌راک رد شد و در حال حاضر نیز دپارتمان دادگستری در حال بررسی این موضوع است.

اقدامات راهبردی بلک راک

درخواست ETF اتریوم بلک راک پس از ثبت رسمی صندوق iShares Ethereum Trust توسط دپارتمان دولتی و یک درخواست توسط نزدک برای دریافت تأییدیه نظارتی ارائه شده است. شرکت Coinbase Custody Trust Company  به عنوان نگهدارنده صندوق ETF انتخاب شده است.

اقدامات بلک‌راک تنها به اتریوم محدود نمی‌شود؛ این شرکت مدیریت دارایی همچنین در پی راه‌اندازی یک ETF  مبتنی بر بیت کوین است. آن‌ها در میان دوازده متقاضی دیگر قرار دارند، از جمله نام‌های شناخته‌شده‌ای مانند: Grayscale Investments، VanEck Bitcoin Trust، Wise Origin Bitcoin Trust  و Invesco Gallery Bitcoin ETF.

تأیید ETFها و تأثیر بر بازار

تحلیلگران ETF بلومبرگ، اریک بالچوناس و جیمز سیفارت، احتمال داده‌اند که در یک بازه زمانی 8 روزه، SEC  چندین درخواست ETF بیت کوین را تأیید کند.

این تحلیلگران احتمال 90 درصدی برای تأیید  ETFهای مبتنی بر بیت کوین تا 10 ژانویه 2024 را برآورد کرده‌اند.

پیامدهای تأیید ETF اتریوم بلک راک

در صورت تأیید ETF اتریوم بلک راک، این امر می‌تواند نشان‌دهنده علاقه گسترده‌تر نهادهای مالی سنتی به قرار گرفتن در فضای رمز ارز باشد.

همچنین این اقدام می‌تواند پذیرش و ادغام فزاینده دارایی‌های دیجیتال را نشان بدهد. ورود بلک راک به فضای ETF اتریوم نشان‌دهنده نشانه‌ای مهم از تغییر رابطه میان فضای مالی گذشته و دنیای رمزارزها است.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.