ارزآوری ۴۰۰ میلیون دلاری صادرات خرما

به گزارش پایگاه خبری اقتصادی جوان ، محسن رشیدفرخی، رئیس انجمن خرما گفت: با توجه به شیوع آفت سوسک سرخرطومی و خسارت ۱۵ درصدی به نخلستان‌های کشور، قول‌های مساعدی در زمینه حل مشکل داده شده است که با تغییر مدیریت در سازمان حفظ نباتات امیدواریم این موضوع پیگیری شود.

به گفته او، مشکلات بازگشت ارز به سامانه نیما باید هر چه سریع تر رفع شود چراکه مقررات بازگشت ارز محصول خرما با سایر محصولات پتروشیمی و معدنی باید متفاوت باشد.

رشیدفرخی با بیان اینکه سالانه ۳۰ درصد خرمای تولیدی صادر می‌شود، افزود: بنا بر آمار ارزآوری حاصل از صادرات خرما به ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیون دلار می رسد که با رفع مشکلات صادراتی ۱۵ تا ۳۰ درصد جهش صادرات خواهیم داشت.

رئیس انجمن خرما نرخ کنونی هر کیلو خرمای رطب در مبدا را ۸۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: علی رغم افزایش چشمگیر نهاده‌های کشاورزی، قیمت هر کیلو خرما نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ تا ۱۲ درصد رشد داشته است.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.