• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
3
مدیرعامل شرکت متروی تهران اعلام کرد؛

افتتاح ۱۲ ایستگاه مترو تا پایان سال

  • کد خبر : 8090
  • ۱۸ تیر ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۲
افتتاح ۱۲ ایستگاه مترو تا پایان سال
پایگاه خبری اقتصاد جوان: ‌مدیرعامل شرکت متروی تهران در مورد ۱۲ ایستگاه مترویی که قرار است در سال‌جاری افتتاح شود، توضیحاتی ارائه کرد.

‌مدیرعامل شرکت متروی تهران در مورد ۱۲ ایستگاه مترویی که قرار است در سال‌جاری افتتاح شود، توضیحاتی ارائه کرد.
محسن هرمزی، در مورد ویژگی ۱۲ ایستگاه مترویی که بنا به سخنان شهردار تهران در سال‌جاری افتتاح خواهد شد، گفت: براساس برنامه ریزی ها، یکی از ایستگاه‌ها میدان کتاب و یک کیلومتر مسیر تونلی خط ۷ است که از نکات بارز معماری ایستگاه‌ میدان کتاب، نوع طراحی مینیمال آن است که در عین زیبایی ایستگاه، هزینه‌های اجرا و بهره‌برداری آتی از سازه‌ها را نیز تقلیل می‌دهد؛ البته شاخص ایرانی – اسلامی بودن در معماری این ایستگاه نیز لحاظ شده است. حتی نوع نورپردازی سالن‌ها و معابر داخلی ایستگاه‌ نیز متفاوت از گذشته بوده و این امر ضمن تلطیف فضاهای زیرزمینی، چشم‌انداز بصری آن را هم زیباتر می‌سازد.
وی ادامه داد: این ایستگاه‌ ضمن آنکه ارتباط موضوعی منسجم‌تری با محیط پیرامونی خود برقرار ‌می‌سازد، در افزایش کیفیت بصری فضاهای شهری نیز نقش‌آفرینی پررنگ‌تری ایفاء کرده و در عین حال هزینه اجرا و نگهداری از آن کاهش خواهد ‌یافت. در واقع مصالح جدید استفاده شده که از طول عمر مفید بیشتری برخوردار هستند و فناوری‌های روز دنیا مدنظر قرار ‌گرفته‌ است، در عین رعایت الگوی ایرانی – اسلامی، نمای زیباتری را در منظر عمومی به نمایش خواهند گذاشت. ایستگاه میدان کتاب که آخرین ایستگاه منتهی الیه شمال غربی خط ۷ به حساب می آید، در مردادماه امسال افتتاح خواهد شد.

لینک کوتاه : https://eghtesadejavannews.ir/?p=8090

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.