افزایش قیمت نستله تا پایان سال

شرکت‌های کالاهای مصرفی در دو سال گذشته قیمت‌ها را در واکنش به تاثیر همه‌گیری کووید-۱۹، اختلال در عملکرد محصول ناشی از الگوهای آب وهوایی غیرمعمول و تهاجم روسیه به اوکراین افزایش داده‌اند.

خرده فروشان، سیاستمداران، مصرف‌کنندگان و رسانه‌ها به نوبه خود صنعت را به افزایش قیمت‌ها متهم کرده اند و وزیر دارایی فرانسه ماه گذشته به تولیدکنندگان مواد غذایی دستور داد قیمت‌ها را کاهش دهند در غیر این صورت جریمه خواهند شد.

در این راستا، مارک اشنایدر، مدیرعامل نستله به خبرنگاران گفت: قیمت‌گذاری بسیار مناسبی خواهیم داشت. نستله در نیمه اول سال ۲۰۲۳ رشد ۱۰.۶ درصدی درآمد هر سهم را گزارش کرد که قیمت‌ها را به طور متوسط ۹.۵ درصد افزایش داد. همچنین فروش ارگانیک بالاتر از حد انتظار را گزارش کرد.

اشنایدر گفت که سودآوری ما در جنوب اروپا به میزان قابل‌توجهی کاهش یافته است و وضعیت فرانسه حتی بدتر از آن چیزی است که در اروپا دیده‌اید.

بر اساس گزارش رویترز، نستله و دنون از جمله شرکت‌هایی هستند که قیمت محصولات آنها در فرانسه در سال جاری بیش از ۱۰ درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.