انوشیروانی: استعداد در وزنه برداری ایران کم است اما به آینده امیدواریم

سجاد انوشیروانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد برگزاری مسابقات قهرمانی کشور اظهار داشت: این رقابت‌ها در تقویم فدراسیون قرار دارد و جزو شرح وظایف ما است و بعد از سال‌ها برای اولین بار بود که اوایل سال برگزار شد. خوشبختانه شرایط برگزاری هم خوب بود و در یک سالن تخصصی بچه‌ها وزنه زدند. از لحاظ اسکان و تغذیه نیز همه امکانات فراهم بود.

وی در مورد سطح مسابقات تاکید کرد: قطعا سطح رقابت‌ها در رده‌های سنی نسبت به گذشته و چندین سال قبل افت کرده است، اما همین که رو به جلو است باید به آینده امیدوار باشیم. انگیزه و خواسته بچه ها این است که قهرمان شوند و ما هم شبانه روزی تمام تلاش مان را می‌کنیم که کم و کاستی وجود نداشته باشد.

رئیس فدراسیون وزنه برداری ادامه داد: از نظر استعداد به لحاظ کمی مشکل داریم آن هم به این دلیل است که استعدادیابی چند سال به حال خود رها و توجهی نشده بود. حتما ایجاد انگیزه خواهیم کرد و به دنبال این هستیم که وزنه برداری در میان خانواده ها جا باز کند و استعدادهای زیادی پرورش داده شوند.

انوشیروانی در مورد شرایط تیم ملی بزرگسالان گفت: تیم ملی در حال حاضر در اردوی بابلسر است و همه امکانات از لحاظ مکمل، تغذیه، پزشکی و … را برای تمرین خوب آنها فراهم کرده ایم و ملی پوشان هم راضی هستند و با انگیزه زیادی وزنه می‌نند. می‌خواهیم با تمام قدرت و در اوج آمادگی بچه ها را راهی مسابقات جهانی در عربستان کنیم و در بازی‌های آسیایی نیز دست پر باشیم.

وی در مورد اینکه بازسازی کمپ تیم‌های ملی به کجا رسید، عنوان کرد: درصد زیادی از بازسازی، سالن، خوابگاه انجام شده و تنها رنگ کردن آن باقی مانده و دربها هم باید تعویض شوند. باید تجهیزات مان را هم کامل کنیم تا بعد از بازی‌های آسیایی همه اردوها در بهترین شرایط آنجا برگزار شود.

رئیس فدراسیون وزنه برداری در خصوص بورسیه شدن رضا دهدار از سوی فدراسیون جهانی گفت: این موضوع می‌تواند انگیزه زیادی برای دهدار تا آغاز بازی‌های المپیک پاریس باشد.

پابان پیام/

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.