اهتمام ویژه دولت برای حل مشکلات صنعت نشر

به گزارش خبرنگارپایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز  ، محمد مخبر، روز پنجشنبه (۲۰ اردیبهشت) در حاشیه بازدید از سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه کتاب در جمع خبرنگاران، یکی از اساسی‌ترین مشکلات صنعت نشر کشور را به‌طور عام حوزه کاغذ عنوان کرد و افزود: خوشبختانه از آغاز به کار دولت سیزدهم، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌طور ویژه پیگیر حل معضل کاغذ در کشور هستند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت نیز اهتمام ویژه‌ای بر حل مسئله کاغذ در کشور دارد، افزود: در حال حاضر بخش قابل توجهی از مشکلات کاغذ در کشور حل شده و ان‌شاءالله با افتتاح کارخانه‌های کاغذ، کشور از واردات انواع کاغذ بی‌نیاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه واردات کاغذ تا افتتاح کارخانجات کاغذ در کشور کمک‌کننده خواهد بود، گفت: مشکلاتی همچون ارائه تسهیلات مورد نیاز ناشران و سایر امکانات نشر نیز از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد ارشاد به‌طور مرتب در حال پیگیری است و دولت نیز پشتیبانی‌های لازم را انجام خواهد داد.

معاون اول رئیس جمهور به بازدید خود از نمایشگاه کتاب اشاره کرد و گفت: خوشبختانه سالانه نمایشگاه روند روبه رشدی می‌گیرد و از نظر تعداد ناشران و بازدیدکنندگان و آثار ارائه شده هر سال روند مطلوب‌تری را در همه زمینه‌ها شاهد هستیم.

مخبر درباره پیام حضور یمن به‌عنوان مهمان ویژه نمایشگاه کتاب ۱۴۰۳ گفت: آینده منطقه در اختیار محور مقاومت است و به‌زودی محور مقاومت را در همه عرصه‌ها خواهیم دید.

به گزارش اقتصاد جوان ؛ در این بازدید مخبر از برخی از ناشران تعدادی کتاب خریداری کرد.

سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «بخوانیم و بسازیم» از ۱۹ تا ۲۹ اردیبهشت (۱۴۰۳) در محل مصلای امام خمینی (ره) به شکل حضوری برگزار می‌شود و سامانه ketab.ir فضای مجازی نمایشگاه کتاب ۱۴۰۳ است.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.