اپل استفاده از chatGPT را برای کارمندانش ممنوع کرد

به گزارش اقتصاد جوان نیوز اپل استفاده از ChatGPT و پلتفرم‌های هوش مصنوعی توسط کارمندان خود را ممنوع کرد.

به گفته اپل، پلتفرم‌های هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT می‌توانند اسرار محرمانه این شرکت را جمع‌آوری کنند.

OpenAI روز گذشته از اپلیکیشن رسمی ChatGPT برای iOS رونمایی کرد که می‌تواند با کمک هوش مصنوعی به درخواست‌های کاربران پاسخ دهد و از ساده‌ترین تا پیچیده‌ترین مسائل را حل کند. با این وجود، اپل با ارسال یک یادداشت داخلی، استفاده از ChatGPT و سایر ابزارهای هوش مصنوعی توسط کارمندان خود را ممنوع کرده است.

یکتانت

وال استریت ژورنال اشاره می‌کند که اپل در سند خود به این نگرانی اشاره کرده که پلتفرم‌های هوش مصنوعی می‌توانند داده‌های محرمانه کارمندان را جمع‌آوری کنند. علاوه بر ChatGPT، غول سازنده آیفون همچنین استفاده از مدل Copilot که متعلق به مایکروسافت است و برای ساده‌سازی فرآیند کدنویسی طراحی شده را نیز ممنوع کرده است.

ChatGPT داده‌های مربوط به کاربران خود را به توسعه‌دهندگان ارسال می‌کند تا بتوانند از طریق آن‌ها به بهبود مدل هوش مصنوعی مورداستفاده توسط این پلتفرم ادامه دهند. همانطور که WSJ در گزارش خود اشاره کرده، در ماه مارس یک باگ در ChatGPT شناسایی شده بود که به کاربران اجازه می‌داد تاریخچه چت سایر کاربران را مشاهده کنند. پس از این اتفاق بود که ChatGPT به قابلیتی برای جلوگیری از ذخیره‌سازی سابقه چت‌ها مجهز شد.

اپل با توجه به این گزارش‌ها، نگران است که کارمندان آن در صورت استفاده از چنین پلتفرم‌هایی، ممکن است اطلاعات شرکت را در معرض دید سایر افراد یا حتی توسعه‌دهندگان این برنامه‌ها قرار دهند.

اما اپل تنها شرکتی نیست که استفاده از ChatGPT و سایر هوش مصنوعی‌های مولد را برای کارمندانش ممنوع کرده است. شرکت خدمات مالی JPMorgan Chase و غول مخابراتی ورایزن نیز استفاده از چنین پلتفرم‌هایی را محدود کرده‌اند. منابع وال استریت ژورنال همچنین گزارش کرده‌اند که آمازون از مهندسانش خواسته تا از ابزار هوش مصنوعی داخلی خود به‌جای ابزارهای سایر شرکت‌ها استفاده کنند.

در همین رابطه، شرکت سرمایه‌گذاری Team8 اخیراً گفته بود که استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT می‌تواند اسرار شرکت‌ها را در معرض خطر قرار دهد.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.