این 5 آلت کوین را در ماه آگوست زیر نظر داشته باشید

امیرمحمد شریفی | به گزارش اقتصاد جوان نیوز ، از جمله رویدادهای مهم بازار آلت کوین‌ها می‌توان به موارد مختلفی اشاره کرد. در ماه جاری، لایت‌کوین (LTC) در تاریخ دو آگوست، هالوینگ خود را در پیش داشت؛ از سوی دیگر آیکون (ICX) و هورایزن (ZEN) تست‌نت‌های حیاتی خود را منتشر خواهند کرد. تزوس (XTZ) نیز یک جلسه مهم برگزار کرد و اولترا (UOS) پلتفرم جدید بازی خود را راه‌اندازی می‌کند.

گرچه ماه جولای بازار قیمت ارزهای دیجیتال عمدتاً روند نزولی داشت، چندین آلت‌ کوین سودهای قابل توجهی را ثبت کردند و موفق شدند تا شدت این روند نزولی را کاهش دادند. پنج ارز دیجیتالی که به آن‌ها در ادامه پرداخته خواهد شد، می‌توانند در ماه میلادی جاری توجه‌ها را به‌ خود جلب کنند.

هالوینگ در آلت کوین مهم بازار 

زمانی‌که لایت کوین به عنوان یکی از مهم‌ترین آلت کوین‌های بازار، برای اولین بار شروع به کار کرد، ۵۰ واحد آن به ماینرها و به ازای هر بلاک، پاداش داده می‌شد. این میزان پاداش پس از استخراج هر 840 هزار بلاک (تقریبا هر چهار سال یک‌بار) نصف می‌شود. این رویداد هالوینگ نامیده می‌شود. رویداد هاوینگ، هدفی ضد‌تورمی دارد و تا زمانی که پاداش بلاک به ازای هر بلوک صفر شود، ادامه خواهد داشت.

در حالی که پاداش بلاک فعلی 12.5 است، سومین هالوینگ لایت کوین در تاریخ دوم آگوست اتفاق افتاد و پاداش را به 6.25 کوین در هر بلوک کاهش داد.

نهنگ‌ها قبل از هالوینگ در حال بارگیری بودند و ماینرهای این آلت کوین نیز 400 هزار لایت کوین را به موجودی ذخیره خود تزریق کرده‌اند. قیمت لایک کوین همچنین نشانه‌های صعودی را نشان می‌دهد؛‌ به‌طوری که از تاریخ سوم جولای قیمت از یک کنج نزولی (Descending Wedge) خارج شده است. شکست‌های چنین الگویی اغلب منجر به حرکت‌های صعودی قابل‌توجهی می‌شوند. با این حال، قیمت لایت‌ کوین کمی پس از آن به سطح قبل از شکست خود سقوط کرد.

LTC
منبع: TradingView

اگر قیمت لایت‌کوین به روند صعودی خود ادامه دهد، مقاومت بعدی روی سطح 102 دلار خواهد بود (افزایشی 13 درصدی نسبت به قیمت فعلی).

با این حال، اگر قیمت این آلت کوین به زیر سطح شکست 90 دلاری سقوط کند، در این صورت قیمت می‌تواند تا سطح 82 دلار اصلاح شود که کاهشی 9 درصدی نسبت به قیمت فعلی است.

آیکون (ICX) تست‌نت جدیدی راه‌اندازی می‌کند

تست‌نت xCall در 31 جولای شروع به‌کار کرد. تست‌نت جدید آیکون بر روی برنامه‌های غیرمتمرکز، آزمایش ویژگی‌ها و ابزارسازی تمرکز خواهد کرد. جوایزی به ارزش ۸۴۵ هزار آیکون (حدود ۲۰۰ هزار دلار) کاربران را به شرکت در این برنامه و ارزیابی کیفیت آن تشویق می‌کند. 

گفتنی است، قیمت این آلت کوین، در بیست و دوم ماه ژوئن،‌ خط مقاومت نزولی خود را شکسته است. با وجود شکست مقاومت نزولی، قیمت دو مرتبه به مقاومت افقی ۰.۲۵ دلاری برخورد داشته و نتواسته از آن عبور کند. چنین رفتاری نشانه روند نزولی است که نشان می‌دهد شکست ممکن است کامل نبوده باشد.

Icon
منبع: TradingView

بنابراین، تا زمانی که قیمت آلت کوین مذکور به بالای ناحیه مقاومت 0.25 دلار نرسد، روند آیکون را نمی‌توان صعودی در نظر گرفت. اگر مقاومت آیکون شکسته شود، قیمت می‌تواند تا مقاومت بعدی در 0.55 دلار افزایش یابد. این به‌معنای افزایش 55 درصدی خواهد بود. با این حال، اگر موفق نشود به این کار نشود، افت 22 درصدی به منطقه 0.17 دلاری انتظار می‌رود.

تست‌نت آلت کوین هورایزن فعال می‌شود

حذف استخرهای محافظ زنجیره اصلی Horizon در طی ارتقاء نرم افزار آتی ZEN 4.1 اجرا خواهد شد. انتشار تست‌نست در آگوست و زنجیره‌اصلی در سپتامبر تنظیم شده است. 

Horizon
منبع: TradingView

حرکت قیمت این آلت کوین بسیار شبیه به آیکون است. در حالی که قیمت از خط مقاومت نزولی خارج شده است، نتوانسته از مقاومت افقی اصلی خود در 9.45 دلار عبور کند.

با این حال از آن زمان این سطح مقاومت را پس گرفته است. اگر بار دیگر نتواند از این مقاومت عبور کند، قیمت هورایزن می‌تواند به خط مقاومت نزولی در هفت دلار سقوط کند، که معادل کاهشی 25 درصدی نسبت به قیمت فعلی خواهد بود. از سوی دیگر، اگر مقاومت فعلی را بشکند، قیمت می‌تواند تا 60 درصد رشد کند و به 15 دلار برسد. احتمالاً تست‌نت آتی هورایزن حرکت صعودی را ایجاد کند، زیرا قیمت آن کمی افزایش داشته است. 

جلسه‌ی مهم تزوس

جلسه‌ی مهم تزوس در لندن و در دوم ماه آگوست برگزار شد. این جلسه شامل یک کارگاه دیفای بود که بر مولد‌ نقدینگی (Liquidity Baking) صرافی‌های غیرمتمرکز که ویژگی منحصر‌به‌فرد تزوس است، متمرکز بود. 

قیمت این آلت کوین از خط مقاومت نزولی در اوایل ماه جولای عبور کرد. در حالی که انتظار می‌رود عبور از چنین مقاومتی منجر به افزایش قابل‌توجهی شود، این مورد برای تزوس صادق نبود. در عوض، قیمت از آن زمان در اطراف سطح مقاومت افقی خود نوسان داشته است.

آلت کوین تزوس
منبع: TradingView

اگر عبور از این مقاومت محقق نشود، تزوس می‌تواند به پایین‌ترین حد سالانه خود در 0.70 دلار سقوط کند که به‌معنای کاهشی 17 درصدی نسبت به قیمت فعلی خواهد بود. با این حال، اگر این افزایش ادامه یابد، قیمت می‌تواند تا 45 درصد به سمت بالا حرکت کند و به مقاومت بعدی در 1.20 دلار برسد.

پلتفرم اولترا برای مسابقات بازی‌های رایانه‌ای

Ultra arena در هشتم آگوست راه اندازی خواهد شد. Arena یک پلتفرم برای مسابقات بازی‌های رایانه‌ای است که به گیمرها این امکان را می‌دهد تا در بازی‌های مورد علاقه خود با دوستان خود به رقابت بپردازند و جوایز مختلفی را به دست آورند. Arena بر روی پلتفرم Ultra در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. 

این راه‌اندازی می‌تواند محرکی برای افزایش  قیمت این آلت کوین باشد، که تقریباً تا ناحیه حمایت سالانه خود در 0.17 دلار کاهش یافته است.

آلت کوین Ultra
منبع: TradingView

اگر شکست این حمایت سالانه تحقق یابد، ممکن است افت 40 درصدی به نزدیک‌ترین حمایت بعدی در 0.10 دلار رخ دهد. از طرف دیگر، اگر یک پرش اتفاق بیفتد، قیمت می‌تواند 30 درصد افزایش یابد.

سلب مسئولیت: توجه داشته باشید که بسیاری از پروژه‌ها در فضای بازار رمزارز می‌توانند منجر به ضرر سرمایه‌گذار شوند و برخی نیز جزئی از یک پروژه کلاهبرداری باشند. از این رو، پیش از سرمایه‌گذاری در پروژه‌ها و یا استفاده از پلتفرم‌های رمزارزی، تحقیقات لازم را به‌ عمل آورید. شایان ذکر است که آلت کوین‌های معرفی شده در این گزارش، پیشنهاد رسانه رمزارزی beincrypto هستند.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.