بانک صادرات ایران 130 درصد منابع قرض‌الحسنه را وام داد

نسبت مانده مصارف به مانده منابع قرض‌الحسنه در بانک صادرات ایران در مقطع منتهی به پایان بهمن‌ماه سال 1402 به مرز 130 درصد رسید.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز به نقل از روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، مانده مصارف (وام‌های) قرض‌الحسنه بانک صادرات ایران در مقطع منتهی به پایان بهمن‌ماه سال جاری از 852 هزار میلیارد ریال فراتر رفت که نسبت به مانده منابع قرض‌الحسنه 658 هزار میلیارد ریالی بانک در این مقطع، عملا با پرداخت بیش از 194 هزار میلیارد ریال وام بیشتر از مانده منایع قرض‌الحسنه، نسبت 129 درصدی ثبت کرده است.

همچنین حجم تسهیلات تکلیفی و غیر تکلیفی پرداخت شده بانک صادرات ایران در 11 ماه منتهی به ابتدای اسفندماه سال جاری به 435 هزار میلیارد ریال رسید سهم قابل توجهی در گره‌گشایی از مشکلات مالی و معیشتی هموطنان داشته است.

بانک صادرات ایران همچنین علاوه بر تامین مالی واحدهای تولیدی و اقتصادی و انجام اقدامات ویژه از جمله افزایش سرمایه و اصلاح ساختارهای مالی، با عمل به مسئولیت‌های اجتماعی، حجم تسهیلات تکلیفی و حمایتی خود در 11 ماهه منتهی به پایان بهمن‌ماه سال جاری را به 474 هزار و 792 میلیارد ریال رساند که نسبت به ماه قبل بیش از 15 درصد رشد داشته و سهم قابل توجهی در کمک و پشتیبانی از بخش‌های مختلف اقتصاد مقاومتی و حمایت از مردم در اقصی نقاط کشور داشته است.

پرداخت انواع وام قرض‌الحسنه در بخش‌های ازدواج و تهیه جهیزیه، فرزندآوری، مشاغل خانگی، ودیعه مسکن، درمان، ستاد دیه و سایر وام‌های ضروری و همچنین مشارکت در بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، مشارکت مدنی در نهضت ملی مسکن، ودیعه مسکن اقدام ملی مسکن، ساخت و خرید مسکن ایثارگران، خدمات حمایتی کشاورزی و پشتیبانی از اقدامات شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی، از دیگر اقدامات بانک در راستای پرداخت تسهیلات تکلیفی و حمایتی در مدت یاد شده بوده که در قالب عقود قرض‌الحسنه، مشارکت مدنی، مضاربه، سلف، فروش اقساطی، جعاله و مرابحه در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.