بانک مرکزی: وام فروشی ممنوع!

بانک مرکزی شرط همکاری بانک‌ها با شرکت‌هایی که از منابع بانکی برای پرداخت تسهیلات قرارداد دارند را اعلام کرد تا بلکه جلوی وام‌فروشی و افزایش نرخ این تسهیلات را بگیرد.

 به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز داستان از این قرار است که بانک‌ها پرداخت تسهیلات به مردم را متوقف کرده‌اند اما برخی در قالب وام آنلاین با نرخ سود بالا در حال وام‌فروشی هستند.

حالا بانک مرکزی مقررات جدیدی وضع کرده که براساس آن قرار است این وام‌فروشان که از آنها به‌عنوان تسهیلات‌یار یاد می‌شود، پرداخت تسهیلات به مشتریان را  با رعایت تمامی قوانین و مقررات ازجمله نرخ سود، سقف تسهیلات و اخذ تامین کافی انجام دهند. حال سؤال این است که آیا این تسهیلات‌یاران وام‌فروش حاضر به تمکین از دستور بانک مرکزی و تعدیل نرخ سود خود که تا بالای 50درصد رفته می‌شوند یا به شکلی دیگر اقدام به دور زدن قانون می‌کنند. آیا بانک‌ها به فرمان بانک مرکزی گوش خواهند داد و با وام‌فروشان متخلف قطع همکاری می‌کنند؟

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.