بانک مهر ایران؛ پرداخت وام قرض الحسنه به کارمندان تقریبا صفر

به گزارش مرتضی غیرتی خبرنگار اقتصاد جوان ، برای بررسی وضعیت عملکرد بانک مهر ایران و تسهیلات قرض الحسنه، صورتمالی ۱۲ ماهه برای انتهای سال ۱۴۰۱ ارزیابی کردیم

منابع قرض الحسنه

منابع قرض الحسنه این بانک در سال ۱۴۰۱ دارای ۲ نوع قرض الحسنه پس انداز و قرض الحسنه جاری بوده است: سپرده‌های قرض الحسنه این بانک ۷۵ هزار و ۹۴۵ میلیارد تومان بوده و سپرده‌های قرض الحسنه جاری این بانک نیز ۴۳ هزار و ۸۴۲ میلیارد تومان بوده است، جمع منابع قرض الحسنه این بانک به میزان ۱۱۹ هزار و ۷۴۹ میلیارد تومان بوده است.

مصارف قرض الحسنه بانک

این بانک ۱۰۹ هزار و ۵۰۶ میلیارد تومان به مردم تسهیلات قرض الحسنه پرداخت کرده و به کارمندان خود نیز ۳ هزار و ۱۵۲ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است. این بانک در مجموع در سال گذشته ۱۱۲ هزار و ۶۵۹ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است. ۹۴ درصد از منابع خود را تسهیلات پرداخت کرده است.

سید سعید شمسی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان این که امسال میزان اعتبارات ۲۰۵ همت بوده که این میزان در سال گذشته ۱۱۴ همت بوده که رشد ۸۵ درصدی را نشان می‌دهد.

تسهیلات تکلیفی بانک مهر ایران، ۱۱ همت بوده و مابقی نیز غیرتکلیفی بوده که ۳ میلیون فقره وام در سال گذشته و به میزان ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار وام در سال جاری بوده است.

میزان متوسط پرداختی ۵۵ میلیون تومان بوده و کمترین معوقات را بین بانک‌ها داشته اند، وام قرض الحسنه بر اساس تصمیم هیأت مدیره به کارکنان داده نمی‌شود. منتهی طبق مصوبه شورای هماهنگی بانک‌ها، کارکنان بانک مهر می‌توانند به صورت شخص حقیقی درخواست وام دهند، این وام قرض الحسنه نبوده و با نرخ ۱۸ درصد به متقاضی پرداخت می‌شود.

منابع بانک از ۷۰ همت در سال گذشته به ۲۶۰ رسیده و مصارف هم از ۶۰ به ۲۳۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.