• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
4

برنامه وزارت صمت برای ورود کالاهای جدید به بورس کالا

  • کد خبر : 7154
  • ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۰
برنامه وزارت صمت برای ورود کالاهای جدید به بورس کالا
تهران- اقتصاد جوان نیوز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: این وزارتخانه دو سیاست مهم پیش‌بینی پذیری و ثبات تامین مواد اولیه برای زنجیره تولید و حذف رانت‌ها و تقویت شفافیت در تعامل موثر با بورس‌ کالای ایران با جدیت دنبال می‌کند.

به گزارش اقتصاد جوان نیوز از بورس کالا، «سید مهدی نیازی» در دومین همایش تجلیل از برترین‌های بورس کالا اعلام کرد: سهم قابل ملاحظه ای از اقتصادی ایران و بنگاه های بزرگ و اثرگذار کشور در همایش برترین های بورس کالا حضور دارند و امیدوارم بتوانیم با توان و ظرفیت های این بنگاه ها در جهت اجرا و پیشبرد برنامه های توسعه ای کشور و تولید گام های بزرگی برداریم.

وی با اشاره اینکه وزارت صمت ۲ سیاست مهم را در حوزه بورس کالا دنبال می‌کند، تصریح‌کرد: سیاست نخست؛ پیش‌بینی پذیری و ثبات تامین مواد اولیه برای زنجیره تامین ارزش صنایع (چه در حوزه تولید و چه در حوزه تنظیم‌گری هوشمند) است.

به گفته نیازی، وزارت صمت این سیاست را به گونه‌ای پیش خواهد برد که فعالان اقتصادی دسترسی کافی برای تامین مواد اولیه با قیمت مناسب را پیدا کنند که این امر در تعامل مستمر با بورس کالا دنبال می‌شود.

سرپرست وزارت صمت به سیاست دوم این وزارتخانه در زمینه حذف رانت‌ها و تقویت شفافیت‌ اشاره کرد که به گفته وی بورس کالا در این حوزه، ابزارها، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های قابل توجهی دارد.

وی تاکید کرد: وزارت صمت در تعامل با وزارت اقتصاد، سازمان بورس و بورس کالا سعی کرده این دو سیاست را پیش‌ ببرد.

نیازی با اشاره به اقدامات متعدد وزارت صمت در سال گذشته در زمینه تنوع بخشی و ابزارسازی، اظهار داشت: پارسال با همکاری بورس کالا اقدامات مطلوبی در حوزه ابزارها شکل گرفت که شرایط فعلی بازار مطلوب ارزیابی می شود و امیدواریم امسال نیز با روند ثبات بخشی و پیش بینی پذیری در زمینه تامین مواد اولیه با رویکرد بهتری دنبال شود.

سرپرست وزارت صمت در پایان اظهار داشت: ما در حوزه تنوع بخشی و ورود کالاهای جدید به بورس کالا نیز برنامه های مهمی داریم که در همین راستا اواخر سال گذشته در بخش طلا، زیرساخت های خوبی در بورس ایجاد شد و با همراهی وزارت اقتصاد و وزارت صمت، عرضه سه تن طلا برای نخستین بار انجام شد و سایر کالاها نیز به فراخور نیاز بازارها وارد بورس کالا خواهند شد.

لینک کوتاه : https://eghtesadejavannews.ir/?p=7154

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.