بـررسی کـاربردهای پـایـتـون در اقـتـصاد

این دوره آموزشی از ۱۹ مرداد ماه ساعت ۱۵ تا ۱۸، با تدریس سعید صفاری ـ مدرس دانشگاه تهران، محقق پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه شریف، به‌صورت مجازی در فضای اسکای روم معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه الزهرا (س) برگزار می‌شود.

«مقدمه‌ای بر زبان پایتون برای اقتصاد و علم داده»، «چگونگی شروع کار با پایتون و معرفی و نصب ide و ابزارهای مورد نیاز آن»، «ایجاد فایل پایتون و اجرای آن»، «آشنایی با انواع متغیرها، داده‌ها، عملگرها، متدها و کاربرد آنها»، «آشنایی با جملات شرطی، حلقه‌ها و توابع»، «آشنایی با Markdown و معادلات پایه‌ای laTeX»، «استفاده از پایتون برای سازماندهی و ارائه داده‌ها»، «آشنایی با کتابخانه‌های ضروری برای اقتصاد و علم داده»، «آشنایی با کتابخانه NumPy برای محاسبات عددی و ساختار داده»، «آشنایی با کتابخانه Matplotlib و Seborn برای نمایش داده‌ها و کشیدن نمودارها»، «آشنایی با کتابخانه Pandas برای ایجاد و ویرایش داده‌ها»، «نحوه استفاده از کتابخانه Pandas برای تمیز کردن داده‌ها و مدیریت داده‌های NaN» و «انجام تجزیه و تحلیل آماری (رگرسیون و همبستگی) برای به دست آوردن نمایی از داده‌ها و نتیجه‌گیری‌های مرتبط» از جمله موضوعات و سرفصل‌هایی است که در این دوره آموزش داده می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت‌نام به شناسه economicalzahra@ مراجعه کنند.

انتهای پیام

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.