تأکید وزیر کار بر لزوم اصلاح ساختارهای اقتصادی

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ساختارهای اقتصادی کشور باید مبتنی بر ارتقا بهره‌وری اصلاح شود.

به گزارش مرتضی غیتی خبرنگار اقتصاد جوان پایگاه خبری سید صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به پیشرفت‌های کشور در حوزه‌های هوافضا، پزشکی و درمان، اظهار کرد: مدیریت جهادی و رویکرد دانش‌بنیان در این حوزه‌ها منجر به تعالی کشور شد.

وی به مشکلات ساختاری، مداخله‌ای و مدیریتی در شرکت‌های تابعه اشاره کرد و گفت: بخش عمده‌ای از تولید و جریان اقتصادی کشور در صندوق‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شکل می‌گیرد و ضروری است به ارتقای بهره‌وری در این حوزه‌ها توجه شود.

مرتضوی با تأکید بر اینکه ساختارهای اجرایی در اداره اقتصاد کشور معیوب است، افزود: اقتصاد دولتی باید با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری به بخش خصوصی توانمند و متعهد واگذار شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دستیابی به مؤلفه‌های برتر اقتصادی به جز پرهیز از مداخله دولت محقق نمی‌شود.

مرتضوی دخالت‌های غیرکارشناسی در اقتصاد را از دیگر آسیب‌های این حوزه برشمرد و بیان کرد: نگاه آینده‌نگرانه باید در مدیریت شرکت‌ها وجود داشته باشد و با اتکا به علم پیش بروند.

وی بر لزوم رعایت چارچوب‌ها و کاهش هزینه‌های غیر ضروری در شرکت‌های تابعه تاکید کرد و گفت: ساختارهای فعلی باید با توجه به مؤلفه‌های ارتقای بهره‌وری اصلاح شود.

منیع : مهر

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.