تبعات کاهش ارزش ین ژاپن

فعالیت خدمات ژاپن در ماه ژانویه به دلیل تقاضای قوی و ین ضعیف افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز ،  یک نظرسنجی تجاری نشان داد که فعالیت خدمات ژانویه ژاپن با قوی‌ترین سرعت از سپتامبر تاکنون افزایش یافته است و این در حالی است که تقاضای بین‌المللی برای اولین بار در پنج ماه گذشته افزایش یافت.

بخش خدمات که حدود ۷۰ درصد از تولید ناخالص داخلی کشور ژاپن را تشکیل می‌دهد، نقطه روشنی برای سومین اقتصاد بزرگ جهان بوده است و به جبران بخشی از فشار بر تولیدکنندگان از تقاضای ضعیف جهانی کمک کرده است.

شاخص نهایی مدیران خرید خدمات از ۵۱.۵ در دسامبر به ۵۳.۱ در ژانویه افزایش یافت و هفدهمین ماه متوالی رشد را رقم زد.

اقتصاددانان در اس‌اندپی گلوبال اظهار کردند که رشد فعالیت‌های خدمات قوی‌تر همراه با کاهش ملایم‌تر در تولید، به افزایش کلی فعالیت بخش خصوصی برای اولین‌بار از اکتبر گذشته کمک کرد. جهش در فعالیت‌های تجاری به تقاضای قوی و ارز ضعیف نسبت داده شد و سرعت رشد کسب و کارهای جدید به بالاترین حد چهار ماهه رسید.

بر اساس گزارش رویترز، اعتماد تجاری برای ۱۲ ماه آینده به قوی‌ترین سطح از ماه می رسیده است. شاخص مدیران خرید ترکیبی که ترکیبی از ارقام فعالیت‌های تولیدی و خدماتی است، از ۵۰ در دسامبر به ۵۱.۵ در ژانویه رسید.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.