ترکیه کالاهای اسرائیلی را تحریم کرد!

به گزارش اقتصاد جوان به نقل از ایسنا،  شرکت‌هایی که توسط شهرداری‌ها اداره می‌شوند، دانشگاه‌ها و مراکز دولتی در چندین استان ترکیه با صدور بیانیه‌هایی صراحتا اعلام کردند که کالاهای ساخت اراضی اشغالی را نخواهند فروخت.

براساس گزارش روزنامه دیلی صباح، طی چند هفته گذشته برخی رسانه‌ها فهرستی از کالاهای تولید شده توسط شرکت‌هایی که علنا از جنایات رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند، منتشر کرده‌ و چندین سازمان‌ غیردولتی نیز خواستار تحریم این کالاها شده‌اند.

ترکیه کالاهای اسرائیلی را تحریم کرد/عکس

به دنبال تحریم کالاهایی که در سرزمین‌های اشغالی تولید می‌شوند، ترکیه برندهای «نسکافه» و «کوکاکولا» را از منوها حذف کرده است.

طبق این گزارش، پارلمان ترکیه تصمیم گرفته تا محصولاتی را که در سرزمین‌های اشغالی تولید می‌شوند و یا از جنایات رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند، از منوها حذف و کلا تحریم شوند.

ترکیه جزو کشورهایی است که جنایات رژیم صهیونیستی را به طریق مختلف محکوم کرده و تجمعاتی را در راستای حمایت از مردم فلسطین برپا کرده است.

اوایل این هفته رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه طی یک سخنرانی تصریح کرد: «نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل شخصا مسئول حملات به غزه است و داخل اسرائیل شاهد اظهاراتی در مخالفت با وی هستیم. او حمایت شهروندان اسرائیلی را از دست داده و می‌خواهد از طریق لفاظی‌های مذهبی از قتل‌عام حمایت کند.»

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.