تشریح چهار ویژگی و ضرورت مهم برای طراحی خط کسب و کار بانکداری شرکتی و تجاری در بانک سپه

دکتر ابراهیمی مدیرعامل بانک سپه در نخستین همایش معاونت بانکداری شرکتی و تجاری ویژگی‌ها و ضرورت‌های خط کسب و کار بانکداری شرکتی بانک سپه را تبیین و تشریح کرد.

دکتر ابراهیمی مدیرعامل بانک سپه در نخستین همایش معاونت بانکداری شرکتی و تجاری ویژگی‌ها و ضرورت‌های خط کسب و کار بانکداری شرکتی بانک سپه را تبیین و تشریح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه؛ دکتر آیت اله ابراهیمی مدیرعامل بانک سپه در نخستین همایش معاونت بانکداری شرکتی و تجاری که با حضور اعضای هیئت مدیره، هیئت عامل، مدیران مناطق و کارشناسان حوزه بانکداری شرکتی و تجاری سراسر کشور در محل سالن همایش ساختمان نگین برگزار شد، بر ضرورت همراهی، همدلی و تمرکز همه ارکان بانک بر اهداف طرح تحول راهبردی تاکید کرد.
دکتر ابراهیمی طراحی خطوط کسب و کار بانک را فرصتی برای تحقق اهداف طرح تحول راهبردی برشمرد و گفت: در حال حاضر در بانک‌های کشورهای پیشرفته دنیا تمرکز بر بانک شرکتی و تجاری است و اهمیت بانکداری شرکتی و تجاری در صنعت بانکداری غیرقابل انکار است.
مدیرعامل بانک سپه با اشاره به چهار ویژگی و ضرورت مهم برای طراحی خط کسب و کار بانکداری شرکتی و تجاری در بانک سپه اظهار داشت: تخصصی شدن بانکداری شرکتی و تجاری اولین ضرورت در طراحی خط کسب و کاری به شمار می‌رود و لازم است امکانات، توانمندی‌ها و ظرفیت‌ها به طور خاص به این بانکداری اختصاص داده شود و با توجه به مولفه‌های موثر در پیشبرد بانکداری شرکتی و تجاری نگاه تخصصی به این حوزه حاکم باشد.
وی تمرکز بر استراتژی‌های متمایز مشتری مدارانه را دومین ویژگی و ضرورت بانکداری شرکتی و تجاری معرفی کرد و افزود: نحوه عمل، رفتار و کیفیت راهبردها در بانکداری شرکتی و تجاری متمایز از سایر بخش‌هاست.
دکتر ابراهیمی ساختار منعطف بانکداری شرکتی و تجاری و ضرورت به کارگیری بانکداران حرفه‌ای در این حوزه را سومین ویژگی بانکداری شرکتی و تجاری عنوان و خاطرنشان کرد: انجام عملیات بانکی در بانکداری شرکتی و تجاری شکل ویژه‌ای به خود می‌گیرد و لازم است در این حوزه مجرب‌ترین نیروی انسانی مورد استفاده قرار گیرد. 
مدیرعامل بانک سپه از تغییر جایگاه بانک به عنوان یک شریک کارآمد و معتمد برای مشتریان به عنوان چهارمین ویژگی و ضرورت تبیین خطوط کسب و کاری بانکداری شرکتی و تجاری نام برد و افزود: اعتمادسازی در مشتریان بسیار حائز اهمیت است و بانک سپه باید به عنوان یک شریک معتمد و کارآمد با مشتری تعامل داشته باشد.
وی با اشاره به اهمیت نگاه مدیریتی برای جداسازی حوزه اعتباری از شرکتی گفت: بانکداری شرکتی در واقع تلفیقی از مدیریت و اعتبارات است و مدیری در تعامل با شرکت‌های بزرگ موفق است که ضمن دارا بودن ویژگیهای یک مدیر عملیاتی، مسلط به حوزه اعتباری هم باشد.
دکتر ابراهیمی خواستار ورود مجموعه‌ای از عناصر حرفه‌ای به حوزه کسب و کار شرکتی در بانک سپه و مشخص شدن ماموریت‌های شعب برای عمل هنرمندانه در ذیل بانکداری جامع شد و اظهار داشت: در استان‌ها در وهله اول باید مشخص شود که کدام شعب عملیات بانکداری شرکتی غالب‌تری دارند و واحدهای تخصصی این حوزه در سطح مناطق مشخص باشند و در وهله دوم باید کارکنان تخصصی آن واحد آموزش دیده و علم آنها به روز باشد.
مدیرعامل بانک سپه به اهمیت و لزوم هدایت تخصصی خطوط کسب و کار در بانکداری شرکتی تاکید کرد و گفت: در بانک بزرگی همچون بانک سپه لازم است شعب عامل در سطح کشور به صورت تخصصی برای بانکداری شرکتی و تجاری مشخص و توانمندی‌های آنها متناسب سازی شود.
وی افزود: نقشه راه بانکداری شرکتی در استان‌ها باید مشخص باشد و در مسیر توسعه، ترویج و تعمیق بانکداری شرکتی از ظرفیت مدیران ارشد بانک استفاده شود.
مدیرعامل بانک سپه خواستار تنظیم‌گری صحیح و آرایش دقیق و همه جانبه خطوط کسب و کار بانکداری شرکتی در سطح بانک شد و گفت: ایجاد خط ویژه برای حل مشکلات مشتریان، ضرورت تیم سازی در حوزه بانکداری شرکتی برای ورود عمیق به این حوزه و مراقبت و جلوگیری از ورود بانک به رقابت‌هایی که مبنای آنها عدول از قانون است، از نکات مهم قابل توجه در این حوزه است.
وی بر ضرورت جایگزینی سرعت عمل و سهولت انجام کار مشتری به جای سودهای غیرمتعارف تاکید کرد و اظهار داشت: مفاهیم جدیدی مانند اوراق گواهی سپرده خاص، موضوع زنجیره تامین، اوراق خاص و تعهدات باید در سطح بانک روانسازی شوند.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.