جانبازان متقاضی خودروهای وارداتی گوش به زنگ باشند

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز ،  رییس سازمان توسعه تجارت از امکان ثبت نام برای جانبازان در سامانه یکپارچه فروش خودروهای وارداتی خبر داد.

مهدی ضیغمی در این ارتباط گفت: امکان نام نویسی برای جانبازان طی هفته جاری برای انتخاب خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه فراهم خواهد شد.

آن طور که رییس سازمان توسعه تجارت گفت؛ شرکت‌های واردکننده برای واردات خودروهایی که برای جانبازان مناسب است، اعلام آمادگی کرده‌اند و وزارت صمت نیز در حال حاضر مشغول بررسی مدل ها و برندهای پیشنهادی آنها هستیم.

اما چه مراحلی باید طی شود تا جانبازان به خودروهای وارداتی دسترسی پیدا کنند. براساس آنچه اعلام شده ابتدا نیاز است تا اسامی خودروها در سایت‌ شرکت‌های واردکننده قرار ‌گیرد. مرحله دوم امکان ثبت نام برای جانبازان فراهم می شود.

مرحله سوم، پس از انجام فرایند ثبت‌نام، اسامی جانبازان توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام خواهد شد تا براساس ارزش خودرو نسبت به تایید اسامی ارسال شده، اقدام صورت گیرد.

مرحله چهارم و پایانی نیز چنانچه بنیاد شهید و امور ایثارگران اسامی جانبازان را تایید کند، سهمیه واردات خودرو به میزان مشخص شده برای شرکت‌ها باز می‌شود تا شرکت‌ها هم بتوانند ثبت سفارش و واردات خودروها را انجام دهند.

بنابراین جانبازان باید گوش بزنگ باشند تا چنانچه در هفته جاری امکان ثبت نام برای خودروهای وارداتی در سامانه فراهم شد، آنها با مراجعه به سامانه نسبت به نام نویسی اقدام کنند تا مراحل دیگر براساس برنامه ریزی صورت گرفته پیش رود.

به رغم اینکه وزارت صمت مشغول برنامه ریزی برای واگذاری خودروهای وارداتی به جانبازان است اما هنوز قصدی برای برگزاری دومین دور فروش محصولات تولیدی برندهای جهانی خودروساز به متقاضیان عادی ندارد. مدیران صمت همچنان تمرکز خود را روی واگذاری خودرو به حدود 30 هزار متقاضیانی قرار داده که در دور اول (که در اسفند سال گذشته برگزار شد) نسبت به نام نویسی برای در اختیار گرفتن خودروهای وارداتی ثبت نام کردند.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.