جمع‌آوری هزاران معتاد متجاهر در سطح تهران طی روزهای اخیر

سخنگوی شهرداری تهران گفت: ظرف روزهای گذشته هزاران معتاد متجاهر در موقعیت خیابان جمع‌آوری و پس از غربالگری، برای گذران دوره بازپروری راهی مراکز ماده ۱۶ شدند.

 ششمین جلسه قرارگاه اجتماعی کلانشهر تهران با موضوع هم‌اندیشی پیرامون طراحی مدل ساماندهی کودکان کار با حضور شهردار تهران، معاون امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری پایتخت و نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط برگزار شد.

عبدالمطهر محمدخانی، سخنگوی شهرداری تهران در حاشیه این جلسه در جمع خبرنگاران درباره مهم‌ترین موضوعات مطروحه در این نشست، بیان داشت: جلسه قرارگاه اجتماعی این بار نیز به‌صورت تخصصی به موضوع کودکان کار اختصاص یافت.

وی افزود: مجموعه شهرداری تهران و قرارگاه اجتماعی در تعامل با کارشناسان، فعالان اجتماعی و سمن‌های مرتبط با موضوع، با طراحی یک مدل مناسب، موضوع ساماندهی کودکان کار را در هم‌افزایی با تمام دستگاه‌ها در دستور کار دارد.

سخنگوی شهرداری تهران با تأکید بر ضرورت همراهی مردم و فعالان اجتماعی در کنترل آسیب‌های اجتماعی، اضافه کرد: مدیریت ششم پایتخت معتقد به اداره شهر با مشارکت شهروندان است. تجربه «من شهردارم» با همراهی میلیونی همشهریان نشان داد اجرای هیچ طرحی بدون همراهی عمومی عملیاتی نیست.
پیچیدگی ساماندهی کودکان کار نسبت به دیگر آسیب‌های اجتماعی پایتخت 

محمدخانی با یادآوری پیچیدگی موضوع ساماندهی کودکان کار نسبت به دیگر آسیب‌های اجتماعی، اضافه کرد: موضوعاتی از قبیل کودکان اتباع، مشکلات اقتصادی، لزوم بازپروری و حمایت از خانواده‌ها، آموزش و تربیت کودکان و مسائلی از این دست از پیچیدگی‌های مسأله است که باید برای آن طراحی و تدبیر شود.

وی با یادآوری مصوبات گذشته قرارگاه که به معتادان متجاهر اختصاص داشت، بیان کرد: در جلسات گذشته با تقسیم کار صورت‌گرفته، موضوع ساماندهی عملیاتی و اجرایی شد. ظرف روزهای گذشته هزاران معتاد متجاهر در موقعیت خیابان جمع‌آوری و پس از غربالگری، برای گذران دوره بازپروری راهی مراکز ماده ۱۶ شدند.

سخنگوی شهرداری تهران با اشاره به شروعِ کار قریب‌الوقوع فاز دوم مرکز یاورشهر ۹، اضافه کرد: با افتتاح این پروژه در قالب پویش امیدوافتخار، دست‌کم ۲۵۰۰ ظرفیت جدید به دیگر ظرفیت‌های پذیرش معتادان متجاهر اضافه خواهد شد.

بر اساس گزارش سایت شهر، محمدخانی در خاتمه ابراز امیدواری کرد با نهایی شدن مدل ساماندهی و همکاری با دیگر دستگاه‌های ذی‌صلاح در همراهی فعالان اجتماعی بتوان اتفاقات مناسبی را در حوزه ساماندهی کودکان کار در کلانشهر تهران رقم زد.

انتهای پیام

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.