خودروهای چینی جدید در راه بازارهای جهانی

خودروساز چینی چری اعلام کرد که کارخانه تازه خریداری شده در بارسلونا یکی از اصلی‌ترین تاسیسات صادراتی آن در سراسر جهان خواهد بود و هدف آن تولید ۱۵۰ هزار خودرو در سال تا سال ۲۰۲۹ به عنوان بخشی از سرمایه‌گذاری مشترک با شرکت اسپانیایی است.

به گزارش اقتصاد جوان نیوز ، خودروساز چینی چری و شریک اسپانیایی‌اش Ebro-EV Motors اعلام کردند که انتظار دارند ۱۲۵۰ شغل ایجاد کنند و سالانه ۱۵۰ هزار وسیله نقلیه، عمدتاً برقی، در کارخانه جدید خود در بارسلونا تولید کنند. تولید در پایان تابستان در کارخانه چری آغاز خواهد شد و خودروسازان در ابتدا ۱۵۰ نفر را استخدام خواهند کرد.

گیبینگ ژانگ، معاون اجرایی چری در جریان ارائه این سرمایه‌گذاری مشترک گفت زمانی که به مقیاس کافی تولید رسیدیم، صادرات به بقیه اروپا و سایر کشورها را برنامه‌ریزی خواهیم کرد و آن را به یکی از اصلی‌ترین تاسیسات صادراتی چری در سراسر جهان تبدیل خواهیم کرد.  خودروسازان برقی در سراسر جهان در حال جنگ قیمتی برای به دست آوردن سهم بازار هستند.

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا گفت که چری و ای وی موتورز حدود ۴۰۰ میلیون یورو (۴۲۶.۶۴ میلیون دلار) در کارخانه سرمایه‌گذاری خواهند کرد. سانچز گفت که چنین سرمایه‌گذاری‌هایی نشان می‌دهد که اسپانیا پس از اجرای طرحی پنج میلیارد یورویی در سال ۲۰۲۰ برای جذب تولید در حال تبدیل شدن به یک مرکز بزرگ خودروهای الکتریکی برای اروپاست.

امسال، چری امودا ۵  خود را در نسخه‌های برقی و موتور احتراقی خود در بارسلون تولید خواهد کرد و بعداً مدل جیکو ۷ خود را نیز در آنجا تولید خواهد کرد. EV Motors تولید دو مدل شاسی بلند را در نسخه‌های پلاگین هیبریدی و احتراقی در سه ماهه چهارم آغاز خواهد کرد.

طبق گزارش رویترز، چری و ابرو اعلام کردند که قصد دارند در سال ۲۰۲۷ سالانه ۵۰ هزار دستگاه خودرو در کارخانه تولید کنند که تا سال ۲۰۲۹ به حدود ۱۵۰ هزار دستگاه در سال خواهد رسید.

انتهای پیام

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.