دردسرهای قانونی برای سازنده فتوشاپ

شرکت ادوبی که سازنده نرم افزار فوتوشاپ است، اعلام کرد: با تحقیقات نظارتی در خصوص مدل‌های اشتراکی این شرکت روبرو است و درآمد سالانه و فصلی پایین‌تر از برآوردها را پیش‌بینی کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز ، شرکت ادوبی که در سن خوزه کالیفرنیا مستقر است، در اظهارنامه رگولاتوری اعلام کرد که از ژوئن سال ۲۰۲۲ با کمیسیون تجارت فدرال آمریکا در خصوص تحقیقات پیرامون شیوه‌های افشا و لغو اشتراک این شرکت همکاری کرده است.

در نوامبر سال ۲۰۲۳، کارکنان کمیسیون تجارت فدرال اعلام کردند که از این اختیار برخوردار هستند که وارد مذاکرات توافق با شرکت ادوبی شوند و مشخص کنند که آیا توافقی در خصوص تحقیقات آنها پیرامون این مسائل می‌تواند حاصل شود یا خیر.

این شرکت خاطرنشان کرد که این موضوع می‌تواند هزینه‌ها یا جریمه‌های پولی قابل توجهی را به همراه داشته باشد و می‌تواند بر نتایج و عملیات مالی ادوب، تاثیر قابل ملاحظه‌ای داشته باشد.

رگولاتور رقابت انگلیس هم مشغول تحقیقات در خصوص خرید ۲۰ میلیارد دلاری پلتفرم طراحی ابری فیگما توسط شرکت ادوبی است.

ادوبی چهارشنبه گذشته اعلام کرد که کمیسیون اروپا بیانیه اولیه اعتراضات را ارائه کرده و سازمان رقابت و بازار انگلیس، یافته‌ها پیرامون نگرانی‌های رقابتی را منتشر کرده است. سازنده فوتوشاپ اعلام کرد ما به شدت با این یافته‌ها مخالفیم و به رگولاتورهای مربوطه پاسخ می‌دهیم.

این شرکت درآمدی بین ۵.۱۰ تا ۵.۱۵ میلیارد دلار را برای سه ماهه جاری پیش‌بینی کرده است. طبق داده‌های شرکت  LSEG، تحلیلگران به طور میانگین، درآمد ‌۵.۱۹ میلیارد دلاری را برای ادوبی پیش‌بینی کرده بودند.

پیش‌بینی درآمد ادوبی برای سال مالی ۲۰۲۴، بین ۲۱.۳۰ میلیارد دلار تا ۲۱.۵۰ میلیارد دلار بود که این رقم هم کمتر از برآوردهای تحلیلگران بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت‌ها و افراد در کشمکش با تورم و نرخ های بهره بالاتر، هزینه‌های خود را کاهش داده‌اند. ادوبی، از نوامبر، قیمت برخی از خدمات خود را افزایش داد که به تقاضا، ضربه بیشتری وارد کرد.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.