دریافت وام 50 تا 100 میلیارد تومانی برای چاپخانه‌داران فراهم شد

احمد ابوالحسنی، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت ، با اشاره به رایزنی‌های اتحادیه با وزارت صمت برای استفاده چاپخانه‌داران از وام تبصره ۱۸، عنوان کرد: چاپخانه‌داران تاکنون فقط می‌توانستند تا سقف 5 میلیارد تومان وام دریافت کنند، اما طی تعاملاتی که از طریق اتاق اصناف و اتحادیه با وزارت صمت داشتیم، اکنون چاپخانه‌داران می‌توانند تا سقف 50 ‌تا ۱۰۰ میلیارد تومان به تناسب بزرگی یا کوچکی واحد تجاری خود این تسهیلات را دریافت کنند.
 
وی افزود: بهره این وام طبق جدول ارائه شده، از ۱۰ تا ۱۷ درصد است و میانگین آن در نهایت ۱۳ تا ۱۴ درصد می‌شود، در این زمینه رایزنی‌هایی شده است که برای برخی موارد خاص بتوان سود 4 درصد را تعیین کرد.
 
ابوالحسنی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های جدی صنعت چاپ کشور، فرسودگی ماشین‌آلات و تجهیزات آن است، گفت: هزینه  نوسازی این تجهیزات به دلیل  افزایش نرخ ارز و کمبود نقدینگی، از عهده چاپخانه‌دار خارج است و اختصاص تسهیلات مالی و اعتباری طولانی مدت برای نوسازی این ناوگان یک ضرورت است.
 
وی با تاکید بر نیاز صنعت چاپ کشور به نوسازی ماشین‌آلات گفت: در این زمینه از مدت‌ها قبل با نهادهای مالی و اجرایی در وزارت صنعت، معدن و تجارت برای پرداخت وام با شرایط ویژه به صنف چاپ، در اتحادیه رایزنی‌های زیادی انجام داده بودیم، زیرا نوسازی و به‌روزرسانی صنعت چاپ یک ضرورت است که برای آینده این صنعت، همچنین توسعه بازارهای صادراتی باید دنبال شود.
 
به‌گفته رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران، به‌زودی فراخوان ثبت‌نام واحدهای صنفی از طریق اتحادیه اعلام می‌شود، تا بعد از تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین استانداری، چاپخانه‌داران واجد شرایط برای دریافت وام به بانک عامل معرفی شوند.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.