دستفروشی در تهران رسمی شد

مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل از آغاز رسمی شدن شغل دستفروشی در تهران خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان حسین نظری، معاون خدمات شهری امروز ١۶ اسفند ۱۴۰۲ در نشست خبری در بوستان یاس فاطمی به آبیاری هوشمند و کاشت درختان مثمر اشاره کرد و گفت: عید فطر را در پیش داریم دومین جلسه مراسم عید را برگزار کردیم، تا برای حضور گسترده مردم برنامه ریزی کنیم و مردم در آرامش حضور داشته باشند.

به گفته وی، استقبال از بهار با ماه مبارک رمضان توامان شده و همپوشانی معناداری خواهد داشت.

نظری به عناوین عملکردی معاونت اشاره کرد و گفت: در بحث استقبال از بهار امسال طرحی به شهردار تهران ارائه و مورد موافقت قرار گرفت و به مناطق ٢٢ گانه ابلاغ شد و از طریق زیباسازی کاری صورت گرفت و  بررسی انتخاب تم رنگ برای فعالیتهای زیبا سازی برای اراستگی شهر در حوزه رنگ برگزار شد که سبز رنگ شادی بخش و پیام اور حیات و شادی و فیروزه ای و سفید و زرد و طوسی هم انتخاب شد.

وی گفت: این انتخاب اثرخوبی در شهر داشته است، یکی از نکته هایی که میتواند در شهر جذاب باشد سازه های حجمی بود که طرح مشترک سازمان بوستانها و زیباسازی است، این کار با مدیریت سازمان زیباسازی انجام می شود که اینها سازه هایی هستند که در ارتباط با شهروندی است و عکس و ثبت خاطره را  می توان برای آن مدنظر قرارداد.

وی درباره فعالیت‌های استقبال از بهار گفت: ۴۰۰ اثر از سوی ۲۵۰ هنرمند روی تخم مرغهای رنگی از دیگر صحنه های دیدنی شهر خواهد بود، آذین بندی معابر، سفره هفت سین هرساله از دیگر اقدامات است، جمع اوری و حمل پسماندهای حجیم در شهر، سازمان بوستانها که همیشه قرار بود پیام آور اصلی بهار باشد، گل آرایی معابر فرش گل و کاشت لاله را در دستور کار دارد و امسال طرح گیلاس گل مدنظر قرار گرفت تا زیبایی خاصی به میادین شهر بدهد.

وی ادامه داد:در حوزه های مختلف ما توزیع نهال را داریم، توصیه کردیم در ورودی های منتخب ، میادین، بزرگراههای  شهر مشخص شده تا طرح استقبال از بهار انجام شود

نظری به سازمان بوستان‌ها اشاره کرد و از پانزده محور فعالیت در آن خبرداد.

معاون شهردار تهران افزود: ده بازار میوه و تره بار قرار است افتتاح شود و سازمان بهشت زهرا علاوه بر اجرای فرش گل، برنامه سال تحویل هم را دارد.

نظری درباره شرکت شهربان حریم بان گفت در پنج محور فعالیتهای این شرکت پیگیری خواهد شد.

در ادامه جلسه سعید بیگی مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل در پاسخ به سوالی درباره سد معبر گفت: ما دامنه گسترده سد معبر را در سطح شهر داریم ۶٠  درصد آن به واحدهای صنفی برمیگردد، این امر از حیث موجودیت دستفروشان که نیازمند توجه هستند مسئولیت اجتماعی ما را سنگین می‌کند .

بیگی گفت: سعی می‌کنیم دستفروشی ساماندهی شود چرا که اسایش مردم را برهم می زد از بیست نقطه، دوازه نقطه ساماندهی شد، مثل تجریش، تهرانسهر، صابونیان، خیابان اردستانی و پانزده خرداد و…؛ موضوع دستفروشی چون مساله قدیمی است حتما نیازمند کار بنیادی تر دارد، از این رو جلسه متعددی با اصناف و وزارت کار و اقتصاد داشتیم

اما خبر جدید اینکه برای اولین بار مجوز فعالیت سیار را روی درگاه ملی قرار دادیم تا افراد پس از ثبت نام و درج مشخصات و فضای مورد نیاز برای آنها برنامه ریزی کنیم تا به شکل رسمی به آن بنگریم.

در این مراسم علی محمد مختاری مدیر عامل سازمان بوستان ها در خصوص مراسم سیزده بدر هم گفت: پارک ها بسته نیست.

وی همچنین به اجرای کمربند سبز شهر تهران اشاره کرد و گفت:  کارهایی در این زمینه صورت گرفت و به دنبال توسعه فضای سبز هستیم.

در ادامه جلسه امروز رضا محمدی  مدیر عامل سازمان پسماند شهر تهران به برف ۵ روزه تهران اشاره کرد و گفت: هیچ یک از سایتهای هواشناسی برخی روزها برف را پیش بینی نکرده بودند، اما برف آغاز شد و برودت هوا به منفی ٩ درجه رسید، برودت هوا چنان بود که ماشین آلات مکانیزه نمیتوانست حرکت کند، همان زمان هم ابراز نگرانی کردم و معاونین خدمات شهری ١٠  منطقه را با ماشین شن و نمک به خط کردیم و ساعت ٣ بامداد ٢٠٠ دستگاه ماشین برف روب از مناطق معین وارد منطقه یک کردیم تا خیالمان راحت شد.

محمدی با بیان اینکه بیش از ٣  متر برف در کوچه ها دپو داشتیم گفت: برای اینکه شهروندمان در منزل حبس نشود نگران بودیم، ٣٠  سانت برف آمد با برودت  منفی ٩ و طی ۴ ساعت مشکل لغزندگی را در خیابان اصلی نداشتیم، در کوچه ها هم برف را  حمل میکردیم. اینکه واکنش رسانه ها اینگونه باشد اجحاف است!

به گفته وی، شاهکار خدمت همکارانم همین برف اخیر بود.

وی درباره موضوع نظافت شهر گفت: ۱۸ تیرماه حکم مدیریت پسماند بنده اعطا شد و اعلام کردم بازه ۶  ماهه باید برنامه ریزی کنیم تا فرایند رفت و روب را اجرایی کنیم.

در ادامه مراسم، مسعود رنجبریان مدیر عامل شرکت شهربان حریم بان شهر تهران درباره ساماندهی بساط گستران گفت: در این راه ما و شرکت ساماندهی تنها نیستیم اما مثلث سه ضلعی است و باید شهرداران مناطق ۲۲ گانه کنار ما باشند، وقتی طرح قرار است اجرا شود منطقه باید مکان و فضای خوبی تعبیه کند تا بساط گستران واقعی را ساماندهی کرده و در آن محل مستقر کنیم .

وی ادامه داد: سال ۱۴۰۲ از بساطی و سد معبر سیار، دستفروشی ، شبه متکدی  که بالغ بر ۲۴ هزار سد معبری در فروردین داشتیم و امار اول اسفند نشان میدهد این رقم به ٢٠ هزار و۵۰۰ نفر رسیده است.

وی گفت: هوشمند سازی  و نصب دوربین البسه شروع شد،اما مشکل ارتباطی داشتیم تست خوبی اخذ شد  و توانستیم انلاین وضعیت تردد شهربانان از صیانت موضوع ساخت و ساز را رصد کنیم.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.