دلایل حذف برخی خودروها از سامانه اتومبیل‌های وارداتی/ جانبازان می توانند BMW وارد کنند

رییس کل سازمان توسعه تجارت در مورد علت بارگذاری و سپس حذف محصولات شرکت BMW و مینی از سامانه خودروهای وارداتی، گفت: این خودروها به دلیل این که در سامانه خودروهای وارداتی بارگذاری شده بود، حذف شده و باید در سامانه مخصوص جانبازان عرضه شود.

 اواخر دی ماه بود که خودروهای جدید و غیرچینی به سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی اضافه شد، هر چند امید این وجود داشت که بازار خودروهای وارداتی با وجود این برندهای جدید جذاب‌تر شود، اما خیلی زود مشخص شد که این خودروها با توجه به این که قیمتی بالای ۲۰ هزار یورو دارند، مختص جانبازان مشمول است و به مردم عادی که از اسفندماه سال گذشته ثبت‌نام کرده‌اند تعلق ندارد.

این خودروها شامل برندهای ژاپنی نیسان و تویوتا و همچنین برندهای اروپایی مانند فیات، ب ام و، مینی، فولکس واگن بود.

در چند روز گذشته سوالات و انتقاداتی در مورد علت اختصاص خودروهای گران‌تر به جانبازان مطرح شده است و همچنین چهار محصول از شرکت BMW و یک خودرو از شرکت مینی، دو روز بعد از بارگذاری از سامانه خودرو حذف و ابهاماتی را ایجاد کرده است.  

مهدی ضیغمی، رییس کل سازمان توسعه تجارت در گفتگو با خبرنگار اقتصادآنلاین، در مورد علت بارگذاری و سپس حذف محصولات شرکت BMW و مینی از سامانه گفت: این خودروها به دلیل این که در سامانه خودروهای وارداتی بارگذاری شده بود حذف شده و باید در سامانه مخصوص جانبازان عرضه شود.

وی در به واکنش به انتقادات موجود درخصوص اختصاص و واردات خودروهای لوکس به جانبازان نیز گفت: این خودروها لوکس نیستند و طبق مصوبه قانونی که وجود دارد وارد می‌شود. هر خودرو تا سقف ۳۵ هزار یورو را به شرطی که به لحاظ قوانین کشور ممنوعیت واردات نداشته باشد می‌توان برای جانبازان وارد کرد.

رییس کل سازمان توسعه تجارت همچنین گفت: خودروهای بالای ۶۰ هزار دلار، خودروهای لوکس محسوب می‌شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین، ثبت‌نام خودروهای وارداتی مختص جانبازان در سه سطح شامل جانبازان ۷۰ درصد ویژه تا سقف ارزش ۳۵ هزار یورو، جانبازان ۷۰ درصد تا سقف ۳۰ هزار یورو و جانبازان ۵۰ الی ۶۹ درصد تا سقف ۲۵ هزار یورو و به ترتیب انجام خواهد شد.

 ثبت نام خودروی جانبازان از عصر روز ۴ بهمن ماه آغاز شده است. ثبت‌نام از طریق سایت Janbazan.saleauto.ir خواهد بود.

منبع : اقتصاد آنلاین -فاطمه جوادی

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.