رونق شت کوین‌های فضایی به‌دنبال جلسه کنگره آمریکا درباره فرازمینی‌ها

به‌دنبال جلسه کنگره ایالات متحده آمریکا درباره اشیای پرنده ناشناس (UFO)، توجه فعالان بازار رمزارز به توکن‌هایی فضایی و فرازمینی جلب شده است. با فراگیر شدن خبر این جلسه در رابطه با فرازمینی‌ها، برخی از عرضه‌کنندگان توکن‌ها موج جدیدی از شت‌ کوین‌های مرتبط با آدم فضایی‌ها را در صرافی‌ها عرضه کرده‌اند.

جلسه کنگره آمریکا درباره اشیای پرنده ناشناس

در روز چهارشنبه هفته جاری چندین شاهد در مقابل نمایندگان کنگره آمریکا درباره اشیای پرنده ناشناس توضیخ دادند.

دیوید گراش، مامور سابق اطلاعات اظهار کرد که دولت آمریکا اشیا و وسایل نقلیه فضایی کشف شده‌ای را در اختیار دارد و سال‌هاست که این مسائل را از دید عموم پنهان کدره است. همچنین، رایان گریوز که خلیان بازنشسته نیروی دریایی این کشور بود نیز عنوان کرد که هر روز برای چندین سال در خارج از سواحل اقیانوس اطلس به این اشیای فرازمینی برخورد داشته است.

ظهور شت کوین‌های فضایی در بازار رمزارز

به‌دنبال این جلسه که در تاریخ بیست و ششم جولای برگزار شد،  پامپ بیش از 50 شت کوین با موضوع فرازمینی‌ها و فضا در در شبانه‌روز گذشته در بازار رمزارز خبرساز شده است.

بر اساس داده‌های پلتفرم DexTools که امکان بررسی توکن‌هایی با ارزش بازاری پایین در بازار رمزارزی را فراهم می‌کند، شت کوین‌های فضایی مانند ALIENX، UFO و ALIEN در بیست و چهار ساعت گذشته به این بازار عرضه شده‌اند. برای مثال، توکنی به‌نام UFO، در شبانه‌روز گذشته بیش از 20 درصد رشد داشته است.

این توکن با مجموع 27 هزار دلار نقدینگی، در حال حاضر قیمت معادل 0.00007184 دلار را دارد. در مجموع، حدود 305 نفر در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌اند که رقم پایینی محسوب می‌شود.

شت کوین فضایی
منبع: dextools

با وجود رسانه‌ای شدن اخبار این جلسه کنگره در توییتر و دیگر شبکه‌های مجازی، این توکن‌ها با استقبال خوبی مواجه نشده‌اند و حجم معاملات آنها بسیار پایین بوده است. برخی میم‌کوین‌ها مانند توکن UFO Gaming با رشد بالاتری مواجه بوده و در شبانه‌روز گذشته، افزایش قیمت 2.4 درصدی را تجربه کرده است.

توجه به کلاهبرداری‌های هانی پات

باید توجه داشت که پروژه‌هایی از این قبیل، اغلب نوعی از کلاهبرداری در فضای رمزارزی به‌نام هانی پات اسکم هستند. این روش کلاهبرداری در بازه‌هایی از زمان انجام می‌شود که هیجانات و گفتگو پیرامون موضوعی ایجاد شده و توسعه‌دهنده شت کوینی با همان موضوع را به بازار عرضه می‌کند. بعد از خرید توکن توسط کاربر، دارایی خریدار قربانی قفل شده و تنها توسعه‌دهنده‌ی هانی‌ پات قادر به آزادسازی و بازگردانی آن است.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.