رونمایی از صدای تختی در ۵ شهریور/ نامه‌ای برای ابطال انتخابات ژیمناستیک نزده‌ایم

به گزارش اقتصاد جوان نیوز ، مناف هاشمی در مورد مصوبات نوزدهمین نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک بیان کرد: یک نفر حضور نداشت و بحث های مختلفی مطرح شد. روسای دو کمیسیون انتخاب شدند و قره سید رییس کمیسیون حقوق ورزشی و شمس الدین حسینی رییس اقتصادی و بازاریابی شدند. 

همتی قبلا برای کمیسیون اقتصادی مد نظر بود اما به او گفته بودیم اگر حسینی قبول کرد، حسینی انتخاب می شود. این نفرات با پیشنهاد رییس کمیته ملی المپیک و موافقت اعضای هیات اجرایی انتخاب شدند.

او ادامه داد: کمیسیون بازاریابی بهترین و بزرگترین کمیسیون در کمیته بین المللی المپیک است و کشورها از این کمیسیون هزینه حضور در بازی های مختلف را تامین می کنند. کمیته ملی المپیک در سنوات گذشته توفیقی در این مورد نداشت و دنبال فعال کردن این کمیسیون هستیم. لوگوی کمیته ملی المپیک به صورت نهایی انتخاب شد و امروز و نهایتا فردا آن را به IOC ارسال می‌کنیم. اگر ایرادی نگیرد از این پس این لوگو مورد استفاده قرار می گیرد. 

او ادامه داد: شاخص های توزیع اعتبارات و کمک به فدراسیون ها مجدد بررسی شد. برخی فدراسیون ها به این شاخص ها معترض بودند و جلسه ای را با نمایندگان هیات اجرایی و روسای ۱۰ فدراسیون برگزار کردیم تا نقطه نظرات را بشنویم. پیشنهاد مکتوب نداشتیم و تنها پیشنهاد شفاهی داشتیم. از این رو مصوبه قبلی ابقا شد و تغییرات جزئی داشتیم. دو مرحله تخصیص بودجه به فدراسیون ها داشتیم. 

* حمایت مالی از مربیان داخلی همانند مربیان خارجی
او در مورد ثبت نام کاروان ایران برای بازیهای آسیایی گفت: ثبت نام حدود ۳۰ رشته ورزشی نهایی شد. به فدراسیون هایی که برای توسعه ورزش خود و کسب سهمیه المپیک در شرایط اضطرار نیازمند مربی خارجی هستند، کمک مالی کنیم. برخی فدراسیون ها اعتراض داشتند و خواستار حمایت از مربیان داخلی هم شدند. قرار شد در کمیته‌ای که برای بررسی مربیان خارجی است، حمایت از مربی داخلی هم بررسی شود. فدراسیون‌های کشتی و وزنه‌برداری درخواست  حمایت از مربیان داخلی  داشتند که  در آن کمیته بررسی می شود.

*رییس آکادمی ملی المپیک انتخاب شد

هاشمی از انتخاب رییس آکادمی ملی المپیک خبر داد و گفت: فرهاد صدر که دکترای پزشکی و مدیریت اجرایی دارد به عنوان رییس آکادمی ملی المپیک نهایی شد و فرایند کاری دنبال می شود و در آکادمی ملی المپیک سرپرست نداریم.

او از کمک مالی به تیم امید خبر داد و تاکید کرد: در کنار بقیه رشته ها در حد توان به تیم فوتبال امید  کمک مالی  می‌شود. کسب مدال سخت است اما شدنی است و امیدوارم هم مدال بازی های آسیایی بگیریم و هم سهمیه المپیک کسب کنیم. 

هاشمی در پاسخ به این پرسش که گفته می شود کمیته ملی المپیک نامه ای به وزارت ورزش زده و انتخابات ژیمناستیک را باطل کرده است. آیا این موضوع صحت دارد؟ تصریح کرد: تا جایی که من اطلاع دارم خیر. فدراسیون جهانی و IOC از ما گزارش خواستند و داریم این گزارش را آماده می کنیم اما ما نامه ای برای ابطال انتخابات نزده ایم و این را رد می کنم.

او در پاسخ به این پرسش که وزارت ورزش به کمیته ملی المپیک نامه زده است که انتخابات ژیمناستیک باطل است؟ گفت: من حضورذهن ندارم و مکاتبات زیادی داریم و باید نگاه کنم. 

رونمایی از صدای تختی چه شد؟

هاشمی در پاسخ به این پرسش که رونمایی از صدای تختی چه شد؟ تاکید کرد: مراسم خیلی خوبی را در پنجم شهریور در سالروز تولد تختی است و همه کسانی که مدال المپیک گرفتند و  خانواده کسانی که در قید حیات نیستند را دعوت می‌کنیم. مهمانان ویژه‌ای خواهیم داشت و برای صدای تختی کلیپ می‌سازیم. ما ماه آینده برنامه روز المپیک را هم داریم. 

او در مورد ابطال انتخابات کمیته ملی المپیک تاکید کرد: به این موضوع ورود نمی‌کنم چون انتخابات برگزار شد و قانونی بود.


 طبق عرف و قانون، کمیته المپیک سرپرست تیم امید را پیشنهاد می دهد

او در پاسخ به اینکه گفته می‌شود پس از انتخاب عنایتی به عنوان سرمربی تیم ملی امید، حبیب کاشانی قهر کرد و کمیته ملی المپیک در صدد آشتی آنها است. چرا فدراسیون کمیته ملی المپیک از ابتدا در انتخاب سرپرست ورود کرد و این کار را همانند فدراسیون های دیگر به خود فوتبال واگذار نکرد؟ تاکید کرد: شما می دانید که حبیب کاشانی مدیر توانمند و قابلی است. ما اختلافی را به طور مشخص مشاهده نکردیم.

او افزود:  به این دلیل ما سرپرست را پیشنهاد دادیم که تیم امید در کاروان بازی‌های آسیایی قرار دارد. ما باید تیم فوتبال امید را ثبت نام کنیم و مسئولیت بازیهای آسیایی با ما است و این مسئولیت را شورای المپیک آسیا و کمیته بین‌المللی المپیک به ما داده‌اند. اگر کمیته ملی المپیک رشته ای را تایید نکند به هیچ نحوی فدراسیون نمی تواند در بازی ها ورود کند. این عرف و قانون بوده است که کمیته ملی المپیک پیشنهاد خود را در مورد انتخاب سرپرست بدهد. حالا پیشنهاد تا چه حدی در انتخاب سرمربی موثر بوده است، به هر حال می دانید که فوتبال مجموعه بزرگی است و افراد مختلفی معرفی می‌شوند. از اینجا به بعد تمام خواسته ما از تیم امید مربوط به فدراسیون فوتبال می‌شود و هیچ تفاوتی با فدراسیون های دیگر مانند تکواندو و کشتی ندارد.

او افزود: ما چون مسئولیت اعزام را داریم طبیعی است که تا این مقدار ورود کنیم. از اینجا به بعد هم در کنار ایشان هستیم و اعزام شان می کنیم. 

هاشمی در پاسخ به این پرسش که آیا حبیب کاشانی قهر کرده است؟  گفت: چنین چیزی را اطلاعی ندارم بعید می دانم و من اولین بار است که از زبان شما می شنوم. 

*داورزنی چیزی از مشکلات به ما نگفت

دبیرکل کمیته ملی المپیک در مورد گلایه والیبالیست‌ها از اینکه مسئولان سراغی از آنها نمی گیرند و در  تامین هزینه های پرواز به مسابقات مختلف مشکل دارند و کمیته ملی المپیک به این مسئله ورود می‌کند؟ گفت: رئیس فدراسیون والیبال صبح امروز در نشست های اجرایی کنار ما بود و به هیچ عنوان بحثی را در این مورد مطرح نکرد. من اصلا نمی دانم موضوع چه چیزی است. هر درخواستی داشته باشند و هر کمکی از دستمان بر بیاید در کنار آنها هستیم. ما به فدراسیون‌ها کمک می‌کنیم اما می‌دانید که فدراسیون هایی چون والیبال، فوتبال و کشتی با کمک کمیته ملی المپیک خودشان را اداره می‌کنند. بیش از ۹۰ درصد منابع مالی را خودشان تامین می‌کنند. به همین خاطر مسائلشان هم به فدراسیون خودشان بر می گردد. اگر مشکلاتی در مورد بحث هواپیما ویزا و یا کشوری که می‌خواهند اردو برگزار کنند داشته باشم با ما مکاتبه می‌کنند و ما کمک می کنیم. 

او افزود: در بحث سفری هم که به آمریکا داشته‌اند ما هم در حال پیگیری هستیم و این حق فدراسیون والیبال است که با تیم و ترکیب واقعی خود در مسابقات شرکت کند.

ادامه دارد…

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.