رونمایی IFMA از بخش “پاراموی‌تای” در مسابقات جهانی یونان

فدراسیون بین‌المللی انجمن‌های موی‌تای از برگزاری مسابقات پاراموی‌تای در رقابت‌های جهانی خبر داد.به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز ، با شکل‌گیری بخش “پاراموی‌تای” در فدراسیون بین‌المللی انجمن‌های موی‌تای IFMA، از این پس ورزشکاران دارای معلولیت جسمی و ذهنی قادر خواهند بود که در مسابقات جهانی این رشته با یکدیگر رقابت کنند.

بر همین اساس IFMA برای نخستین بار و در جریان مسابقات جهانی بزرگسالان 2024 که قرار است خرداد ماه سال آینده به میزبانی کشور یونان برگزار شود، از رقابت‌های بخش “پاراموی‌تای” رونمایی خواهد کرد.

بر اساس اعلام این فدراسیون، ورزشکاران ویلچرنشین، نابینا و کم بینا، قطع عضو و دارای سندروم داون امکان شرکت در مسابقات “پارا موی‌تای” را داشته و مدال‌های آن مانند سایر بخش‌ها به رسمیت شناخته می‌شود.

ایفما هدف از این اقدام خود را تحقق شعار “موی‌تای برای همه” و تقویت امید، ایجاد همبستگی و جلوگیری از تبعیض و نابرابری عنوان کرده است.

انتهای پیام/

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.