ریزش قیمت دوباره در تسلا

تسلا فروش خودروهای کاربردی اسپرت مدل Y  ساخت چین را در کره جنوبی آغاز کرده است و قیمت آن را کاهش داده تا واجد شرایط دریافت یارانه بیشتر شود.

بر اساس وب سایت رسمی تسلا کره، مدل دیفرانسیل عقب ۵۶.۹۹ میلیون وون (۴۴ هزار دلار) قیمت دارد، این مبلغ در سئول و با یارانه‌های دولتی به حدود ۳۷ هزار دلار آمریکا و در برخی از شهرهایی که مشوق‌های اضافی برای وسایل نقلیه الکتریکی ارائه می‌دهند به ۳۰ هزار دلار کاهش می‌یابد.

این خودرو که دارای برد رانندگی ۳۵۰ کیلومتر (۲۱۷.۴۸ مایل) و حداکثر سرعت آن حدود ۲۱۷ کیلومتر در ساعت است، برای تحویل در ماه‌های آگوست تا سپتامبر در دسترس است. پیش از این، تنها مدل Yهای موجود در کره جنوبی، نسخه‌های دو موتوره و نسخه‌های دور برد بودند که به ترتیب حدود ۸۰ هزار دلار و ۶۲ هزار دلار آمریکا در سال گذشته قیمت داشتند.

طبق گزارش رویترز، تسلا کارخانه‌ای در شانگهای دارد که مدل ۳ سدان و مدل Y را با ظرفیت سالانه بیش از یک میلیون دستگاه تولید می‌کند و آن را به بزرگ‌ترین کارخانه سازنده خودروهای الکتریکی ایالات‌متحده در جهان مبدل خواهد کرد.

بر اساس ارقام دولتی، حدود ۶.۲ درصد از خودروها در کره جنوبی در سال ۲۰۲۲ خودروهای پاک بودند که شامل خودروهای باطری، هیبریدی و هیدروژنی بود. فروش خودروهای پاک در سال گذشته ۳۷.۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت و خودروهای برقی تقریباً ۳۴ درصد از کل را به خود اختصاص دادند.

انتهای پیام

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.