سازمان ملل متحد رژیم صهیونیستی را در فهرست سیاه دولت‌ها و رژیم‌هایی قرار می‌دهد که به کودکان آسیب می زنند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز ،  یک رسانه فلسطینی گزارش داد که سازمان ملل متحد رژیم صهیونیستی را در فهرست سیاه رژیم‌های کودک‌کُش قرار می‌دهد.

خبرگزاری فلسطینی وفا گزارش داد، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد به وابسته نظامی رژیم صهیونیستی در آمریکا اطلاع داد که این سازمان در نهایت تصمیم گرفته است تل آویو را در فهرست سیاه کشورها (دولت‌ها) و سازمان‌هایی همچون داعش ، القاعده  و بوکوحرام قرار داهد که در مناطق درگیری به کودکان آسیب وارد می‌کنند.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت روز جمعه در گزارشی در این خصوص نوشت : تمامی تلاش‌های اسرائیل برای متقاعد کردن گوترش دبیرکل سازمان ملل برای منصرف کردن او از این اقدام با شکست مواجه شده است و تل آویو  در فهرست سیاهی قرار گرفته است که قرار است طی گزارشی در هفته آینده منتشر شود و در اختیار اعضای شورای امنیت قرار گیرد تا در تاریخ 26 ژوئن مورد بحث  و بررسی قرار گیرد.

شبکه 13 تلویزوین رژیم صهیونیستی هم در گزارشی اعلام کرد آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد علیرغم تلاش‌های اسرائیل برای منصرف کردن و  متقاعد کردن وی به پس گرفتن این اقدام، به نظر می‌رسد تصمیم خود را در این زمینه گرفته است.

این در حالی است که پارسال، کشورهایی مانند  افغانستان، کنگو، مالی، میانمار، سومالی، سودان، یمن، سوریه و غیره و تعدادی از گروهها مانند القاعده، داعش، الشباب و بوکوحرام در این فهرست سیاه جای گرفتند.

یدیعوت آحارونوت نوشت: یکی از پیامدهای ورود به این فهرست سیاه، آسیب اساسی به وجهه اسرائیل است  زیرا این گزارش  بازتاب بین‌المللی زیادی خواهد داشت  و در تمام نهادهای سازمان ملل از جمله مجمع عمومی سازمان ملل متحد، شورای امنیت، دیوان بین‌المللی دادگستری و دادگاه کیفری بین المللی لاهه به آن استناد خواهد شد.

تداوم تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه از اکتبر گذشته تاکنون به شهادت 36 هزار و 654 شهروند فلسطینی از جمله حدود 15 هزار 500 کودک و حدود 10 هزار و 300 زن  و مجروح شدن 83 هزار و 309 نفر منجر شده است که اکثریت آنها کودک و زن بوده‌اند. در همین حال هزاران قربانی هنوز در زیر آوارها یا در جاده ها باقی مانده‌اند و اشغالگران مانع دسترسی آمبولانس‌ها و گروه‌های نجات به آنها می‌شوند.

از سوی دیگر،  در سایه اقدامات رژیم اشغالگر در ممانعت از رسیدن کمک‌های امدادی و همچنین تخریب بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ، تعدادی از کودکان در نوار غزه بر اثر گرسنگی، سوءتغذیه و خشکسالی جان باخته‌اند. در همین مدت 526 شهروند از جمله 132 کودک  نیز در کرانه باختری از جمله قدس به شهادت رسیده و 5 هزار نفر نیز زخمی شده‌اند.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.