«سرزمین مادری» جدید در راه شبکه سه

بسیاری در فضای رسانه اعلام کرده‌اند که خبری از فصل سوم «سرزمین مادری» نخواهد بود یا عده‌ای بازپخش دوباره فصل‌‌های گذشته این سریال را سوژه کرده‌اند اما پیگیری‌ها نشان می‌دهد فصل سوم در حال آماده‌سازی برای رسیدن به آنتن شبکه سه سیماست.

به گزارش خبرنگار فرهنگی پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز ، برخی از رسانه‌ها در خبرهای غیررسمی خود اعلام کردند «سرزمین مادری» از ابتدای اردیبهشت‌ماه روی آنتن می‌رود در حالی که پیش از شروع ماه رمضان تکلیف سریال شبکه سه روشن شده بود و همگان می‌دانستند سریال چندین قسمتی ابوالقاسم طالبی چند صباحی قرار است روی آنتن باشد.

حتی برخی کانال‌های مجازی در اقدامی عجیب اعلام کردند فصل سوم این سریال روی آنتن نخواهد رفت. همان روزها این شایعه دست به دست می‌شد که کمال تبریزی در گفت‌وگویی اعلام کرده بود «سرزمین مادری» سه فاز دارد که هر فصل آن حدود 20 قسمت است و در مجموع شامل 60 قسمت می‌شود.

از شب گذشته هم از پخش فصل سوم سریال «سرزمین مادری» به عنوان سریال بلاتکلیف نام بردند؛ بازپخشِ فصل اول «سرزمین مادری» که پیش از این پخش شده بود را سوژه کردند که باکسِ ساعت 18 شبکه سه برای آن انتخاب شد.

پیگیری‌های خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد فصل سوم «سرزمین مادری» در حال اتمام کارهای پس‌تولید است. جلوه‌های ویژه سنگینی دارد که مراحل پایانی را می‌گذراند. پخش آن بعد از بازپخش فصل اول و دوم «سرزمین مادری» خواهد بود.

همچنین قرار است سریال «بدل» هم جایگزین «هفت سر اژدها» شود.

در فصل سوم «سرزمین مادری»، زمان وقوع اتفاقات سریال به سال‌های 56 و 57 می‌رسد و داستان وارد مرحله میانسالی رهی می‌شود و به همین جهت آرش مجیدی جایگزین شهاب حسینی که بازیگر نقش دوره جوانی این شخصیت است می‌شود.

شهاب حسینی نیز در فصل دوم جایگزین علی شادمان بازیگر نقش دوران کودکی رهی شده بود.

علاوه بر مجیدی بازیگران دیگری همچون کوروش سلیمانی (در نقش سید حشمت)، سعید راد، گلچهره سجادیه، بابک حمیدیان، مهران رجبی، حسین مهری، مجید سعیدی، حسین عابدینی و لیلا برخورداری به ایفای نقش پرداخته‌اند.

این سریال با نام پیشین «سرزمین کهن» ابتدا 3 بهمن 1392 آغاز شد و تا 24 بهمن همان سال نیز ادامه پیدا کرد، اما پس از مدتی به دلیل حواشی به وجود آمده متوقف شد و بعد از گذشت نزدیک به یک دهه پخش آن در 20 مهر 1402 مجددا آغاز شد.

انتهای پیام/

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.