سرقت 30 میلیارد دلار در حملات بلاکچینی رمزارزی 10 سال اخیر

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز صنعت بلاکچین در مسیر رشد و توسعه، درگیر حملات و سرقت‌های زیادی در دهه اخیر شده است. با رشد بلاکچین به‌خصوص در صنعت فین‌نک، این تکنولوژی توانسته در حوزه‌های مختلف بانکداری، مالی و تکنولوژی وارد شود. بر اساس گزارش شرکت امنیت بلاکچین اسلومیست (SlowMist)، بیش از 30 میلیارد دلار به دلیل حملات بلاکچینی از سال 2012 تاکنون به سرقت رفته است.

سال خونین حملات بلاکچینی

شرکت اسلومیست ادعا کرده است که به‌واسطه 1101 حمله بلاکچینی در ده سال اخیر، مبلغ 30 میلیارد دلار به سرقت رفته است. همانطور که در شکل زیر مشخص شده است، سال‌های 2019 و 2021 رکورددار میزان سرقت‌های بلاکچینی بوده‌اند. در سال 2021 که سال صعود تاریخی قیمت رمزارزهای مختلف نیز بود، حدود 9.8 میلیارد دلار دارایی از طریق 236 حمله به سرقت رفته‌ است. با وجود اینکه مبالغ سرقت شده در سال 2022 با روند کاهشی همراه بوده، اما مجموعا 308 حمله ثبت شده است که نشان دهنده پایداری  خطر امنیتی است.

https://cdn.yektanet.com/assets/templates/iframe/banner_template.html?v=20230601007
رمزارز بلاکچین
منبع: Slowmist

قربانی‌های حملات چه صنایعی بودند؟

شرکت اسلومیست همچنین با تحلیل میزان ضرر در هر صنعت، نشان داده که کدام صنایع بیش از دیگران مورد حمله قرار گرفته است. صرافی‌های رمزارزی بیشترین قربانی این حملات بوده‌اند و 33 درصد از حمله‌ها را به خود اختصاص داده‌اند. یکی از بزرگترین حمله‌ها در سال اخیر، مربوط به هک 415 میلیون دلاری صرافی FTX، پس از اعلام ورشکستگی آن بوده است. هکرها اکثرا با تشخیص ضعف امنیتی صرافی‌ها، مستقیما این نقاط را مورد هدف قرار می‌دهند.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.