سقوط ارزش «ایکس» به یک‌سوم قیمت خرید ایلان ماسک

فیدلیتی برآورد کرد که شبکه اجتماعی «ایکس» اکنون کمتر از یک سوم پولی ارزش دارد که ایلان ماسک، برای خرید آن پرداخت کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز ، این شرکت کارگزاری که به خرید ۴۴ میلیارد دلاری شرکت «ایکس»  (توییتر سابق) در سال ۲۰۲۲ کمک کرده بود، برآوردش از ارزش سهام خود در ایکس را در آخر نوامبر، به میزان ۱۱ درصد دیگر کاهش داد.

پس از خریداری شدن توییتر توسط ایلان ماسک و خصوصی شدن این شرکت در اکتبر سال ۲۰۲۲، این شبکه اجتماعی با تغییرات گسترده شامل اخراج دسته جمعی کارمندان و تعطیلی دفاتر بین‌المللی و تغییر در سیاست‌های نظارتی و سیستم احراز هویت روبرو شد. این تغییرات باعث فرار تبلیغات کنندگان و کاهش درآمد این شرکت از فروش تبلیغات شد. فروش «ایکس» در سال ۲۰۲۳، به ۲.۵ میلیارد دلار کاهش یافت در حالی که سابق بر این، درآمد هر سه ماهه توییتر، یک میلیارد دلار بود.

برندهای بزرگی شامل اپل، دیسنی، آی بی ام و لاینز گیت اینترتینمنت، در ماه‌های اخیر به دلیل ادعاها در خصوص حمایت ایلان ماسک از یهودی ستیزی، پلتفرم «ایکس»  را ترک کرده‌اند. ایلان ماسک که مالک شبکه اجتماعی «ایکس» است، پس از حمایت از پستی که یهودیان را به نفرت پراکنی علیه سفیدپوستان و حمایت از مهاجرت انبوهی از اقلیت‌ها متهم می‌کرد، طوفانی از انتقادها را برانگیخت.

«ایکس»، دامن زدن به یهودستیزی را رد کرده و ماه گذشته علیه یک گروه فعال لیبرال «مدیا مَترز»، بر سر گزارشی که مدعی شده بود تبلیغات برندهای بزرگی مانند اپل در کنار محتوایی منتشر شده است که «آدولف هیتلر و حزب نازی او را تبلیغ می‌کند»، شکایت کرد.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.