• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
1

سیگنال جدید بازار مسکن/ پروانه ساخت مسکن 200 درصد رشد کرد

  • کد خبر : 6718
  • ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۲
سیگنال جدید بازار مسکن/ پروانه ساخت مسکن 200 درصد رشد کرد
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: صدور پروانه ساختمانی در شهر تهران در فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۲۰۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش اقتصاد جوان نیوز حمیدرضا صارمی با مقایسه آمار صدور پروانه فروردین ماه امسال با مدت مشابه در سال 1401 اظهار کرد: در فروردین ماه امسال، 683 مورد پروانه ساختمانی در شهر تهران صادر شده که این آمار در مدت مشابه سال گذشته، 233 مورد بوده است، بنابراین شاهد رشد حدود 200 درصدی صدور پروانه در یک‌ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته هستیم.

وی ادامه داد: از لحاظ متراژ ساخت ‌و ساز نیز در فروردین ماه امسال، مجوز ساخت برای حدود 894 هزار 845 مترمربع صادر شده که این عدد در مدت مشابه سال گذشته حدود 433 هزار و 794 مترمربع بوده است که مقایسه این دو عدد، بیانگر رشد بیش از 100 درصدی ساخت و ساز در پایتخت است.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: از مجموع پروانه‌های صادر شده در یک‌ماهه ابتدایی امسال، 4 هزار 801 واحد مسکونی احداث خواهد شد، این در حالی است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته یک هزار و 570 واحد مسکونی بوده است؛ بنابراین ما شاهد رشد چشمگیر تولید مسکن در سال 1402 خواهیم بود.

وی همچنین با اشاره به کاهش زمان صدور پروانه‌های ساختمانی اظهار کرد: شهرداری تهران در راستای جلب رضایت شهروندان، کاهش زمان صدور پروانه را در دستور کار خود قرار داده است که در نتیجه اقدامات صورت گرفته، میانگین زمان صدور پروانه از 102 روز در فروردین ماه سال گذشته به 54 روز در فروردین ماه امسال کاهش یافت.

صارمی اضافه کرد: مناطق 2، 4 و 7 در صدر جدول بیشترین تعداد صدور پروانه در فروردین ماه امسال قرار گرفتند، همچنین در این بازه زمانی مناطق 12، 21 و 17 کمترین تعداد صدور پروانه را داشتند.

لینک کوتاه : https://eghtesadejavannews.ir/?p=6718

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.