شمشیر به‌زور غلاف شده‌ای که با شوق و بی‌پروا بیرون آمد/سرِ نترسِ ایران برای تنبیه متجاوز

شلیک جمهوری اسلامی به اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی، شمشیر به‌زور غلاف شده‌ای بود که پس از ۴۶ سال، با شوق و بسیار بی پروا بیرون آمد تا شاید رژیم اسرائیل حداقل این بار شیرفهم شود که هر نوع اقدام تهدید آمیزی علیه جمهوری اسلامی بازی با دم شیری است که برای نابودی صهیونیست‌ها سری نترس دارد.

به گزارش اقتصاد جوان نیوز، ذوق حاصل از شلیک لحظات ابتدایی بامداد ۲۶ فروردین نیرو هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی، خواب را از چشمان ایرانیان ربود و شبانه بسیاری از آنان را برای شادمانی کردن دسته جمعی روانه خیابانها کرد.
در حالی قریب به دو هفته از انفجار دفتر کنسولی ایران در سوریه توسط صهیونیست‌ها و به‌شهادت‌رسیدن هفت تن از نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از جمله سردار محمدرضا زاهدی می‌گذشت که شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌بایست طبق بند هفتم منشور ملل متحد عمل کرده و مجازات لازم را برای رژیم صهیونیستی به دلیل اقدام ضد صلح تعیین می‌کرد؛ اما ازآنجاکه این سازمان بارها در مواجهه با گفتار و رفتار کشورهایی نظیر آمریکا و رژیم اسرائیل اثبات کرده که روابط سیاسی و نه قانون بر تصمیم‌گیری‌های آن مستولی شده است، بی‌تفاوتی آن در برابر شهادت هفت مستشار ایرانی در پی حمله رژیم صهیونیستی به این مکان دور از انتظار نبود.
از طرفی جمهوری اسلامی ایران در نبود واکنش به‌موقع سازمان ملل متحد برای محکومیت این تجاوز و پس از بارها هشداردادن به رژیم صهیونیستی و آمریکا این مطالبه را به حق می‌دانست که برای استیفای حقوق خود با استفاده از توانمندی‌های راهبردی اطلاعاتی، موشکی و پهپادی خود، به اهداف نظامی مهم ارتش تروریستی صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی حمله کند.
دفاعی مشروع از حقی ضایع شده
در پی تجاوز به ساختمان ضمیمه کنسولگری ایران در سوریه، عملیات “وعده صادق” با رمز مقدس “یا رسول‌الله (ص) ” باهدف دفاع مشروع و پاسخی به تجاوز رژیم اسرائیل به ساختمان کنسولی ایران در دمشق انجام شد.
توجه به این نکته نیز ضروری است که طی حملات ۲۶ فروردین ایران به سرزمین های اشغالی، به اهداف نظامی مهم ارتش تروریستی صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی اعم از بلندی های جولان و پایگاه هوایی «نواتیم» حمله شد و قیاس این حمله با اقدامات وحشیانه رژیم صهیونیستی که حتی به کودکان نیز رحم نمی کند و مراکز درمانی و بیمارستانی را هم مورد هدف قرار می دهد، نشان دهنده آن است که نه تنها ایران خواهان تحقق صلح در منطقه است، بلکه هدف آن به اصطلاح گوشمالی دادن رژیم صهیونیستی بوده است. این عملیات بر اساس ماده ۵۱ منشور سازمان ملل متحد و برای تامین منافع و امنیت ملی به دلیل عبور رژیم صهیونیستی از خطوط قرمز بر اساس ماده دو منشور ملل متحد انجام شد و طی آن پایگاه های هوایی اطلاعاتی و نظامی و نه تاسیسات اقتصادی و زیرساختی مورد هدف قرار گرفت.

با اقتدار زدیم!
نوع اقدام ایران برای انجام این عملیات نیز یک پیام واحد به دنیا مخابره کرد و آن این است که اگر جمهوری اسلامی شمشیر به‌زور غلاف شده را برای مبارزه با رژیم صهیونیستی از غلاف خارج کند، از این اقدام هیچ اِبایی ندارد و بسیار مقتدرانه پیش از انجام هر عملیاتی این اقدام را به زبان آورده و علنی می‌کند. کمااینکه از ۷۲ ساعت پیش از آغاز عملیات اخیر، این تصمیم ایران به کشورهای منطقه و همسایگان اطلاع و از همه مهم تر به آمریکا و رژیم اسرائیل نیز هشدارهای لازم داده شده بود.
به‌اصطلاح می‌توان گفت با گِراهای داده شده، مشخصاً رژیم صهیونیستی از این حمله اطلاع داشت و ایران عملیات اخیر را بسیار اخلاق‌مدارانه و در کمال اقتدار و شجاعت و بی‌هیچ ترسی از رژیم صهیونیستی و آمریکا برای استیفای حق خود انجام داد.

 «گنبد آهنین»؛ کشک!
از همان دقایق ابتدایی اصابت موشک‌های پرتاب شده از ایران به نقاط معینی از سرزمین‌های اشغالی، ویدئویی‌های لحظه اصابت موشک با اهداف موردنظر منتشر شد. گرچه همین ویدئوها هم بسیار محافظه‌کارانه و جسته‌گریخته برای جلوگیری از آشکار شدن هیمنه پوشالی توان نظامی اسرائیل منتشر شد؛ اما همین تصاویر با تعداد اندک نیز گویای موفقیت‌آمیز بودن عملیات به حق جمهوری اسلامی بود.
این اصابت‌های موفقیت‌آمیز از دو جنبه حائز اهمیت است؛ اول آنکه ایران به اهداف خود رسیده است و توانسته رژیم صهیونیستی را شیرفهم کند که بازی با دم شیر برایش گران تمام می‌شود و دوم آنکه قصه «گنبد آهنین» و دفع موشک‌ها پیش از برخوردشان با سرزمین‌های اشغالی کشک است؛ به‌طوری‌که تصویر ایجاد شده در اذهان درباره نامیرا بودن کارکرد «گنبد آهنین» شکسته شد و جهان فهمید حتی اگر انگلیس و آمریکا هم برای دفع موشک‌های ایران به کمک «گنبد آهنین» اسرائیل بیایند، باز هم اگر ایران بخواهد می‌تواند هر هدفی را در سرزمین‌های اشغالی به چالش کشیده مورد اصابت قرار دهد. کمااینکه طبق اذعان رسانه‌های عبری زبان، تلاش رژیم صهیونیستی برای رهگیری پهپادها و موشک‌های ایران ۱.۳ میلیارد دلار هزینه روی دست صهیونیست‌ها گذاشته است.
به‌طور قطع یکی از مهم‌ترین پیام‌های عملیات «وعده صادق»، به رخ جهان کشیدن توان موشکی، دفاعی و امنیتی ایران در قبال هر تهدید ضد امنیتی و منافع ملی بود تا جهان و کدخدای آن متوجه شود که توان دفاعی ایران در حدی بالا است که نه‌تنها از مقابله با صهیونیست‌ها هراسی ندارد؛ بلکه بااقتدار و بی‌هیچ واهمه‌ای این حمله را اعلام می‌کند. کما اینکه از بامداد ۲۶ فروردین به بعد معادلات جهان به‌هم خورد و کشورهایی که پیش از این از رژیم صهیونیستی حمایت یا او را به مقابله با ایران دعوت می کردند اکنون خواهان پایان دادن به بازی‌ای هستند که تاس ابتدایی آن را رژیم اسرائیل انداخت و دو طرف را دعوت به سازش می کنند.
همچنین نباید از این نکته غافل شد که انسجام ملی شکل‌گرفته برای انجام عملیات  «وعده صادق» بدون استمرار و در صحنه بودن دولت مردمی ممکن نبود و دولت مردمی توانست با دیپلماسی موفقیت‌آمیزی ارکان اصلی نظام را منسجم با هم برای تنبیه رژیم صهیونیستی پای‌کار آورد.

انتهای پیام

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.