شیرآقایی: خیلی منتظر سرمربیگری تیم ملی نبودم/ اوجاقی اولین نفر تبریک گفت

سرمربی جدید تیم ملی ساندا تاکید کرد که امسال خیلی منتظر سرمربیگری تیم ملی نبوده است.

علی(کیوان) شیرآقایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی ساندا اظهار داشت: امسال نیز در ترکیب تیم ملی بزرگسالان به عنوان مربی بودم و باعث شد شناخت خوبی داشته باشم. علاوه بر این چند نفر از ملی‌پوشان در لیگ برتر بازیکن تیم من هستند و چندین سال است که با اکثریت آنها در تیم دانشگاه آزاد کار کردم یا از رده‌های پایه آمدند که آنجا با آنها کار کردم. هر چند به شخصه امسال خیلی منتظر انتخاب به عنوان سرمربی تیم ملی نبودم و فکر می‌کردم اوجاقی باشد.

وی تصریح کرد: امیر اوجاقی دوست عزیزم است و خیلی همکاری خوبی داشتیم و لذت می‌بردیم. انتظار این اتفاق را نداشتم، اما از لحاظ شناخت نسبت به بچه‌ها و تجربه مورد نیاز برای هدایت تیم بزرگسالان، آمادگی‌اش را داشتم. خیلی خوشحالم که به من اعتماد شد و باعث افتخار است که در بالاترین سطح ووشو فعایت می‌کنم. امیدوارم با همدلی که در تیم وجود دارد، تلاش بچه‌ها و انگیزه‌ای که دارم و به بچه‌ها انتقال می‌دهم، روند موفقیت‌های تیم ملی را ادامه بدهیم و بتوانیم نتایج بهتری نیز کسب کنیم.

سرمربی تیم ملی ووشو در خصوص اینکه بعد از جانشینی امیر اوجاقی با او صحبتی داشته است، گفت: ابتدا از ایشان رخصت گرفتم. ارتباط ما خیلی بالاتر از ارتباط کاری است و اوجاقی برادر بزرگترم است و همیشه مثل یک رفیق کنارم بوده است. زمانی که در تیم جوانان بودم و اوجاقی سرمربی تیم بود، همیشه با هم مشورت می‌کردیم و امسال نیز در تیم ملی همکاری خیلی خوبی داشتیم. امیر اوجاقی اولین نفری بود که  تبریک گفت و خودش نیز با فدراسیون صحبت کرده بود و با همدیگر به این تصمیم رسیدیم که این اتفاق خوبی است. اوجاقی خیلی به من انگیزه داد که کار خود را با قدرت جلو ببرم و حتماً در ادامه کار از ایشان مشورت و از تجربیات او استفاده خواهم کرد. 

شیرآقایی در خصوص انتخاب دستیارانش و اینکه نمی‌توانست از حضور نفرات باتجربه‌تری استفاده کند، تاکید کرد: تصمیم در مورد دستیاران در فدراسیون به صورت جمعی گرفته شد و اینطور نیست که سرمربی شخصاً نفراتی را به فدراسیون معرفی کند. تجربه همکاری خوبی با زرینی در مسابقات آسیایی جوانان داشتم و کاملاً در خدمت تیم بود. 14 سال است که در لیگ برتر مربیگری و سرمربیگری می‌کنم و طی 11 سال حضور در دانشگاه آزاد، زرینی همزمان در تیم پاس کار می‌کرد.

وی ادامه داد: شخصیت مربیگری خوبی از زرینی دیدم و در تیم ملی جوانان نیز خیلی عالی بود. بعد از جدایی زرینی از پاس نیز با او در دانشگاه آزاد همکاری کردم و فکر می‌کنم ترکیب ما ترکیب خیلی خوب و ایده‌آلی است. تصمیم اینکه نفرات دیگری در کنار تیم باشند با فدراسیون است و طی صحبتی که با هم داشتیم برای استفاده از رضایی منش به نتیجه رسیدیم. برای برخی تغییرات حضور رضایی‌منش که تخصصش کشتی است و سابقه همکاری با استاد اوجاقی را دارد، مفید خواهد بود. رضایی‌منش شخصیت و تجربه بالایی دارد و از نظر روحی و روانی می‌تواند به بچه‌ها کمک کند و تخصص فنی او نیز اولویت اول ما بود و مطمئنم می‌تواند کمک کند.

سرمربی تیم ملی ووشو در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد عدم برتری مقابل چینی‌ها در رویدادهای اخیر یکی از دلایل تغییرات در کادرفنی بوده است و توقعات زیادی از او وجود دارد، گفت: برای بردن چینی‌ها علاوه بر مسائل فنی، مسائل روحی و روانی نیز قالب است. در کنار امیر اوجاقی زمانی که در رده جوانان بودیم، چینی‌ها را در یکسری مسابقات بردیم و آنجا نیز شرایط روحی و روانی خیلی قالب بود و کمک می‌کرد.

شیرآقایی خاطرنشان کرد: بعد از مسابقات 2019 شانگهای و جدایی حسین اوجاقی از تیم ملی و فاصله‌ای که بین تمرینات تیم ملی در دوران کرونا افتاد، امیر اوجاقی نتوانست تمرینات منظمی با تیم ملی داشته باشد. فکر می‌کنم این فاصله از لحاظ روحی و روانی خلاهایی ایجاد کرد و استرس مضاعفی به بچه‌ها وارد کرد. نبردن چینی‌ها دلایل خیلی متعددی می‌تواند داشته باشد و من نمی‌توانم نظر صد در صدی بدهم که چرا تیم ما در مقابل چینی‌ها نتیجه نگرفت. در نقطه مقابل در تیم ملی جوانان طی این دو سال در مسابقات جهانی و آسیایی خدا شکر در هر مسابقه‌ای که با چینی‌ها داشتیم به پیروزی رسیدیم و یک رکورد صد در صدی داریم.

وی در پایان گفت: شاید فدراسیون برای انتخابم به این نتیجه رسید از لحاظ روحی و روانی شرایط ایده‌آلی دارم و اتفاقات رده سنی جوان نیز انگیزه مضاعفی به ورزشکاران ما می‌دهد تا به مسائل فنی اعتماد کند. فکر می‌کنم این نگاه وجود داشته باشد و فدراسیون بخواهد انگیزه و انرژی جدیدی به تیم وارد کند. امیر اوجاقی نیز خیلی موافق بود و اعتقاد داشتم حضورم می‌تواند کمک کند تا اتفاقات خوبی بیفتد. به نظرم در این بُعد باید خیلی دقت کنم و از لحاظ روحی و روانی بچه‌ها را تقویت کنم. از لحاظ فنی نیز هر مربی یک سبک کاری و خلاقیتی دارد و برنامه‌ریزی خوبی انجام دادم تا از لحاظ تاکتیکی کارهایی را انجام بدهم تا مقابل چینی‌ها احتمال بیشتری برای پیروزی داشته باشیم.

انتهای پیام/

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.