صادق بوقی پیرمرد آواز خوان رشتی که صفحه اینستاگرامش مسدود شد کیست؟

 برخی رسانه ها خبر دادند که صفحه اینستاگرام صادق بوقی به دلیل تولید محتوای مجرمانه مسدود شده است. 

این پیرمرد رشتی در بازار رشت می‌خواند و می‌رقصید.

اما ماجرای صادق بوقی و آواز خوانی هایش چیست؟

پیش ویدئویی از سرودخوانی، رقص و شادی فردی در بازار رشت در شبکه‌های اجتماعی پربازدید شد چنان که حتی رسانه‌های خارج از کشور نیز آن را بازتاب دادند. میان‌دار این ویدئوها فردی بود مشهور به صادق بوقی که از شهروندان رشت است.

اما به فاصله چند روز پس از انتشار عمومی خبر شادی در رشت خبرهای مختلفی درباره برخورد با پیرمرد شاد معرکه و بستن شبکه‌های اجتماعی فعال در رشت که ویدئوهایی با این مضمون را بازنشر کرده بودند، منتشر شد.

بر پایه یکی از این گزارش‌ها، بالغ بر ۱۲ صفحه از کانال‌هایی که فضای اجتماعی استان گیلان و شهر رشت را پوشش می‌داده‌اند، به دلیل انتشار ویدئوی صادق بوقی بسته شده‌اند.

واکنش صادق بوقی به حواشی رقص و آواز خوانی اش

صادق بوقی در مصاحبه ای گفت: من فقط شادی مردم را می‌خواهم و تلاش می‌کنم روحیه آنان عوض شود. وی که ۷۰ سال سن دارد می‌گوید ۵۰ سال برای فوتبال بوق زدم اگر عمری باقی بماند ۱۰ سال هم برای ایران می‌زنم، چون من یک ایرانی واقعی هستم.اما پلیس در خصوص صادق بوقی و معرکه گیری هایش چه می گوید؟

سردار حسین حسن‌پور جانشین فرمانده انتظامی گیلان گفت: در پی انتشار تصاویری از رقص و پایکوبی در معابر عمومی، بازار رشت و پیاده راه فرهنگی شهر توسط عده‌ای هنجارشکن و بازتاب آن در شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ای که موجب جریحه دار نمودن عفت عمومی شده، رسیدگی به این موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی قرار گرفت.

جانشین فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه برای ۴ واحد صنفی متخلف برپاکننده رقص و آواز خوانی نیز توسط اداره نظارت بر اماکن عمومی اخطاریه پلمب صادر شد، بیان کرد: برابر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، انتشار هرگونه تصاویر یا محتوای مجرمانه با موضوع سیاه‌نمایی، تشویش اذهان عمومی، انتشار تصاویر غیراخلاقی و نامتعارف، اقدامات تفرقه افکنانه و ایجاد اختلافات قومی، مذهبی در فضای مجازی جرم تلقی شده و پیگرد قانونی دارد.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.