صرفه‌جویی 18.5 میلیارد دلاری آمریکا در مصرف انرژی

به گزارش اقتصاد جوان نیوز ، وزارت انرژی آمریکا (DOE) امروز گزارشی منتشر کرد که نشان نهادهای دولتی و خصوصی این کشور تا امروز بیش از 18.5 میلیارد دلار در مصرف انرژی صرفه‌جویی کرده‌اند. این نهادها شامل بیش از 900 کسب و کار، دولت های ایالتی و محلی، شرکت های آب و برق، حوزه مسکن و سایر سازمان های دولتی و خصوصی این کشور می‌شود که توانسته‌اند از طریق بهبود کارایی انرژی، صرفه‌جویی کرده و انتشارات مضر دی اکسید کربن را تا حدود 190 میلیون تن متریک معادل مجموع انتشار سالانه 24 میلیون خانه کاهش دهند.

این نهادها با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های بهبود کارایی انرژی، از جمله استفاده از فناوری‌های جدید، روشنایی و تهویه مطبوع کارآمدتر، و عایق‌بندی ساختمان‌ها، این صرفه‌جویی‌ها را محقق کرده‌اند.

این گزارش همچنین شامل نتایج چالش آب و هوای بهتر است، ابتکاری که صاحبان سبد ساختمان‌ها و شرکای صنعتی را به چالش می‌کشد تا انتشار گازهای گلخانه‌ای خود را تا 50 درصد ظرف 10 سال کاهش دهند. در سال اول چالش، شرکا در مورد نزدیک به 1 میلیارد فوت مربع ساختمان و 1500 کارخانه صنعتی گزارش داده‌اند.

به گزارش zawya، وزارت انرژی آمریکا (DOE) برای بهبود بهره‌وری انرژی در بخش های تجاری، صنعتی و مسکونی و تسریع راه‌حل‌های کربن‌زدایی مقرون به صرفه در سراسر اقتصاد تلاش می‌کند. این اقدامات به کاهش هزینه‌های انرژی برای خانواده ها و مشاغل آمریکایی کمک می‌کند و در عین حال به مقابله با بحران اقلیمی کمک می‌کند.

جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی آمریکا، می‌گوید: «برای دستیابی به اهداف جاه طلبانه بایدن، بخش عمومی و خصوصی به مسیرهای عملی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و در عین حال کاهش هزینه ها نیاز دارند. ما مفتخریم که با صدها کسب‌وکار از هر گروهی برای توسعه و به کارگیری راه‌حل‌های نوآورانه‌ای که برای مبارزه با بحران اقلیمی و تامین امنیت آینده انرژی‌های پاک خود نیاز داریم، شریک هستیم.»

سازمان‌های دولتی و خصوصی در آمریکا سالانه حدود 200 میلیارد دلار برای تامین برق ساختمان‌های تجاری و 200 میلیارد دلار دیگر برای انرژی صنعتی هزینه می‌کنند. به طور متوسط بین 20 تا 30 درصد انرژی کشور هدر می‌رود.

آمریکا در حال حرکت به سمت اهداف اقلیمی خود است. با ادامه سرمایه‌گذاری در بهبود کارایی انرژی، این کشور می‌تواند به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و کاهش هزینه‌های انرژی کمک کند.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.