عملکرد بیت کوین در ماه ژوئن چگونه خواهد بود؟

به گزارش اقتصاد جوان نیوز افت ارزش بیت کوین در ماه می بدترین کاهش قیمت آن از زمان فروپاشی صرافی FTX بود که باعث کاهش 16 درصدی قیمت در نوامبر گذشته شد.

گفتنی است، کاهش هفت درصدی این ارز دیجیتال در ماه می در واقع بهبود عملکرد آن را نسبت به ماه مه در سال‌های 2021 و 2022 نشان می‌دهد. آن زمان بیت کوین به ترتیب 35.38 درصد و 15.56 درصد ارزش خود را از دست داد.

بیت کوین آخرین بار در روز چهارشنبه حدود 2.0 درصد کاهش قیمت داشت که تحت تاثیر ترکیبی از عوامل مختلف کلان بود. به‌طوری که شاخص دلار آمریکا به دلیل داده‌های قوی‌تر از حد انتظار فرصت‌های شغلی در این کشور و صحبت‌های انجام‌شده در جلسات فدرال رزرو صعودی شد.

یکتانت

بیت کوین در حال حاضر آزمایش میانگین متحرک 50 روزه خود را رد کرده و روند نزولی را از سقف قیمت مربوط به اوایل ماه می تأیید کرده است. تکنیکالیست‌ها متعاقباً انتظار آزمایش مجدد پایین‌ترین سطح حمایتی در حدود 26 هزار دلار را دارند.

نمودار قیمت بیت کوین
روند قیمت بیت کوین، منبع: Tradingview

عملکرد بیت کوین در ماه ژوئن چگونه خواهد بود؟

آنچه تاریخ به ما می‌گوید این است که ماه ژوئن به طور متوسط بدترین ماه برای رشد قیمت بیت کوین در طول سال خواهد بود.

از سال 2011، بیت کوین تنها با نرخی حدود 7 درصد در ماه ژوئن افزایش داشته است، در حالی‌که تنها در سپتامبر و آگوست شاهد افزایش ضعیف‌تری بودیم. مسئله نگران‌کننده‌تر این است که در سه سال گذشته، بیت‌کوین به طور متوسط 15.6 درصد کاهش قیمت را در ماه ژوئن به ثبت رسانده است.

در حالی که انتظار کاهش بیش از 15 درصدی قیمت در ماه ژوئن ممکن است کمی جاه‌طلبانه باشد. تجزیه و تحلیل نمودار قیمت نشان می‌دهد که احتمالات درباره حرکت قیمت در ماه آینده به سمت نزولی باقی می‌مانند.

تجزیه و تحلیل نمودار بالا نشان می‌دهد که بیت کوین در یک روند نزولی میان‌مدت قرار دارد و تغییرات اخیر در محیط کلان نشان می‌دهد که این روند نزولی به‌نوعی تضمین شده است.

در هفته‌های اخیر، داده‌های مربوط به مشاغل، بخش خدمات (PMI) و تورم در ایالات متحده قوی‌تر از حد انتظار باقی ماندند و این ایده را که فدرال‌رزرو افزایش نرخ‌ها را به پایان رسانده است، به تعویق می‌اندازد.

در همین حال، داده‌ها و اظهارنظرهای قوی از سوی سیاست‌گذاران فدرال رزرو، بازارها را مجبور کرده است تا در نیمه دوم سال 2023، با مجذور شدن شرط‌های رکودی ایالات متحده، قیمت‌گذاری را بر روی کاهش نرخ‌ها انجام دهند.

اگر داده‌های شغلی، تورم و فعالیت‌های آتی در ماه ژوئن همچنان تصویری انعطاف‌پذیر و سالم از اقتصاد ایالات متحده ترسیم کنند. از آنجایی که اقتصاد آمریکا همچنان با فشارهای تورمی غیرقابل قبولی مواجه است، احتمال افزایش نرخ دیگری در ماه ژوئن وجود دارد و در ادامه قیمت بیت‌کوین می‌تواند سقوط بیشتری را تجربه کند.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.