فعالیت ورزشی در مدارس ممنوع شد!

به گزارش اقتصاد جوان نیوز به نقل از ایرنا، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران از تداوم پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده ها تا روز پنجشنبه ۱۷ اسفند خبر داد.

میرمحمد غراوی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران اظهار داشت: با توجه به پایداری و سکون نسبی جو، کاهش کیفیت هوا و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان تهران مبنی بر تداوم پایداری هوا و افزایش غلظت آلاینده ها تا روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۲/۱۲/۱۷، از مردم خواست تا از هرگونه فعالیت ورزشی اعم از انفرادی وهمگانی در فضاهای باز پرهیز کنند.

معاون استاندار تهران با تاکید بر ممنوعیت فعالیت ورزشی مدارس در کلیه مقاطع در محیط های باز، خاطرنشان کرد: طبق این مصوبات توصیه می گردد گروه های حساس (کودکان، افراد سالمند، بیماران قلبی و تنفسی، زنان باردار و …)از تردد در فضای باز خودداری نمایند.

غراوی افزود: پایگاه های سیار فوریت های پزشکی اعم از اورژانس و هلال احمر در مناطق پرتردد شهر، جانمایی گردند و شهرداری ها و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، نسبت به جلوگیری از روشن ماندن اتوبوس ها و مینی بوس ها در پایانه های مسافربری، اقدام نمایدوی عنوان کرد: سازمان صدا و سیما، رسانه ها و روابط عمومی کلیه دستگاه های اجرایی، نسبت به اطلاع رسانی لازم، توصیه ها و جلب همکاری و مشارکت عمومی در خصوص پرهیز از اقدامات منجر به آلودگی هوا، رعایت نکات بهداشتی ویژه شرایط اضطرار آلودگی هوا و کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و پرهیز از سفرهای غیر ضروری و نظایر آن، اقدام نماید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران تصریح کرد: استفاده از ماسک های مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توسط آحاد مردم و به ویژه گروه های حساس (کودکان، افراد سالمند، بیماران قلبی و تنفسی، زنان باردار و …)، شاغلین پلیس راهور و شهرداری ها و … که بیشترین مواجهه با آلودگی هوا و حضور در فضای باز دارند، ضرورت دارد.

غراوی از شرکت گاز استان، خواست تا نسبت به تداوم تامین سوخت گاز مورد نیاز نیروگاه ها و سایر واحدهای متصل به شبکه گاز رسانی که فعالیت آنها در این شرایط ضروری است، اقدام نماید.

وی همچنین ضمن تاکید بر اطلاع رسانی لازم در اینخصوص از طریق فرمانداری ها در حوزه استحفاظی شهرستان ها، بیان‌داشت: شهرداری ها و بخشداری های استان و شهرداری های مناطق ۲۲ گانه تهران، جهت جلوگیری از پسماند سوزی و سوزاندن شاخ و برگ درختان در محدوده و حریم شهر ها و خارج از حریم شهر ها، نظارت ویژه اعمال نمایند.

این مصوبات از روزچهارشبه مورخ ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ لغایت پنج شنبه مورخ ۱۴۰۲/۱۲/۱۷ برای کلیه شهرستان های استان به استثنای شهرستان فیروزکوه

لازم الاجرا بوده و اداره کل حفاظت محیط زیست استان، موظف گردید نسبت به تشدید نظارت بر فعالیت واحدهای آلاینده و همچنین سوخت مصرفی نیروگاه ها و واحدهای تولیدی و صنعتی، اقدام نماید.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.