فوری؛ هزینه بستری این افراد رایگان شد

 سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با اشاره به برگزاری همایش دو روزه معاونین درمان دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور، هدف از برگزاری این همایش را ارتقای خدمات درمانی به عموم مردم عنوان کرد.

وی با تاکید بر اینکه رویکرد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت درمان را عدالت و تعالی نظام سلامت برشمرد و به موضوعات مطروحه و بحث شده در این همایش پرداخت.

کریمی جوانی جمعیت، درمان زوجین نابارور؛ ارائه تسهیلات به زوجین در این خصوص و راه اندازی مراکز ناباروری سطح ۲ و ۳ را از جمله موارد بحث شده در همایش معاونین درمان دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی عنوان و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه آبان ماه آخرین مهلت برای راه اندازی مراکز ناباروری است دانشگاه ها به سرعت این مراکز را راه اندازی کردند و اکنون بالای ۵۰ مرکز سطح ۲ ناباروری راه اندازی شده و مراکز ناباروری سطح ۳ نیز در همه مراکز استان های کشور دایر است و در استان بوشهر نیز به زودی راه اندازی می شود.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد بسته های بیماران خاص و صعب العلاج نیز گفت: اعتبارات این صندوق از ۵ هزار میلیارد تومان به ۷ هزار میلیارد تومان افزایش داشته و ۱۰۰ نوع بیماری را نیز پوشش می دهد و در این همایش درباره اینکه بیماران چگونه در سیستم اطلاعات بیمارستان ثبت درخواست کنند و پرداخت ها چگونه انجام شود، تبادل نظر صورت گرفت.

وی بسته حفاظت مالی را نیز از جمله محورهای بحث شده در نخستین روز از همایش معاونین درمان دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی برشمرد و تصریح کرد: این بسته به منظور کاهش پرداخت از جیب بیماران است که دکتر عین اللهی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموز پزشکی طی ابلاغیه ای همه را مکلف کردند که هزینه بستری بیش از ۳۰ میلیون هموطن ایرانی رایگان باشد؛ البته طی این ابلاغیه بستری بیمارانی که در چهارچوب نظام ارجاع صورت می گیرد رایگان خواهد بود.

کریمی با بیان اینکه بنا داریم تخت های توانبخشی را از ۸۰ به بیش از ۸۰۰ تخت افزایش دهیم، گفت: این موضوع در این همایش  مورد بررسی و گفت و گو قرار گرفت.
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گردشگری سلامت را نیز از دیگر موضوعات مطرح شده در این همایش برشمرد و خاطرنشان کرد: درآمد فعلی ما از گردشگری سلامت یک میلیارد دلار بوده که می توانیم این درآمد را به ۵ الی ۶ میلیارد دلار برسانیم و اکنون ۲۷۰ مرکز دارای گردشگری سلامت وجود دارد.

کریمی ادامه داد: ارتقای خدمات اورژانس، نظارت بر مراکز درمانی، بسته مقیمی، ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، نظام ارجاع و پزشک خانواده نیز در این همایش مورد بررسی قرار گرفت.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.