قابل توجه شرکت های متقاضی تسهیلات آورده

پایگاه خبری اقتصاد جوان: گمرک ایران در فراخوانی ضوابط و شرایط جدید را برای شرکت‌های متقاضی تسهیلات فعالان اقتصادی برگزیده گمرکی (AEO) اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار ما از روابط عمومی گمرک ایران، این سازمان در فراخوانی برای شرکت های متقاضی تسهیلات آورده است: به منظور راهبری و هدایت هدفمند منابع سازمانی در حمایت از تولیدکنندگان ملی با هدف رشد تولید ، مهار تورم و همچنین بکارگیری حداکثری ظرفیت های مقرراتی در تسهیل تشریفات گمرکی با رویکرد کاهش هزینه و افزایش سرعت در تجارت خارجی کشور، مقررگردید تا تسهیلاتی ویژه تحت برنامه فعالان اقتصادی برگزیده گمرکی (AEO) به فعالان اقتصادی کشور در چارچوب ضوابط ابلاغی ارائه شود.

این فراخوان می افزاید: این تسهیلات که مشتمل بر «ترخیص در مسیر سبز گمرکی، ترخیص نسیه، پذیرش ضمانت نامه، ارزیابی در محل، مجوز انبار اختصاصی، تسهیل و ساده سازی تشریفات ورود موقت، استرداد، فرایند مرتبط با پرونده های مطرح درکمیسیون های رسیدگی به اختلاف های گمرکی، معرفی به کشورهای طرف تعهد موافقت نامه های دوجانبه در چارچوب ضوابط سطح بندی شده ابلاغی است»، قابل ارائه به شرکت های برگزیده است بنابراین متقاضیان می توانند ضمن مطالعه دستورالعمل ابلاغی، درخواست و مستندات تصریحی جهت تشکیل پرونده را به دبیرخانه کمیته مرکزی فعالان اقتصادی برگزیده –(AEO) دفتر مدیریت اطلاعات و برنامه ریزی گمرک ایران ارائه کنند.

در این فراخوان تاکید شده است: علاوه بر متقاضیان جدید، شرکت هایی که قبلاً به عنوان AEO انتخاب و به گمرکات اجرایی کشور طی بخشنامه های متعدد منتهی به بخشنامه شماره 104902مورخ 1402/01/30جهت برخورداری از تسهیلات مربوط ابلاغ شده اند نیز باید نسبت به تکمیل پرونده های خود با ارائه مستندات تصریحی به دبیرخانه حداکثر تا پایان ماه جاری1402/04/31 اقدام کنند.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.