قانون مانع حضور شهربانو منصوریان در بازی‌های آسیایی ناگویا

با توجه به قوانین فدراسیون جهانی به‌نظر می‌رسد شهربانو منصوریان فرصت حضور در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۶ ناگویا را نخواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز ، شهربانو منصوریان کاپیتان تیم ملی ووشوی بانوان  با توجه به قوانین فدراسیون جهانی ووشو برای حضور در بازی‌های آسیایی 2026 ناگویا با یک مشکل بزرگ روبه‌رو شده است و به‌احتمال زیاد فرصت حضور در چهارمین حضور خود در این رویداد را از دست خواهد داد.

طبق قوانین فدراسیون جهانی، فعالیت حرفه‌ای در بخش ساندا تا رسیدن به سن 40سالگی مجاز است و همین موضوع تبدیل به سد بزرگی برای فعالیت کاپیتان تیم ملی ووشوی بانوان خواهد بود.

شهربانو منصوریان متولد 8 بهمن ماه 1364 و تا زمان برگزاری بازی‌های آسیایی در شهریور ماه 1405 به سن 40سالگی خواهد رسید و دیگر اجازه حضور در بازی‌های آسیایی ناگویا را نخواهد داشت. او حتی در حاشیه مسابقات اخیر با مسئولان فدراسیون جهانی نیز صحبت کرده است، اما به‌نظر نمی‌رسد تغییری در قوانین داده شود.

منصوریان پیش از این سابقه حضور در سه دوره بازی‌های آسیایی در سال 2014، 2018 و 2022 را داشت و در دو دوره اخیر نیز موفق به کسب یک مدال نقره و یک برنز شده است. با توجه به خداحافظی الهه منصوریان در سال گذشته و شرایط شهربانو منصوریان به‌نظر می‌رسد تنها سهیلا منصوریان از میان خواهران منصوریان فرصت حضور در بازی‌های آسیایی را داشته باشد.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.