قیمت بیت کوین بعد از تایید ETF به 60 هزار دلار می‌رسد؟؟

به گزارش اقتصاد جوان نیوز ، چارلز یو، همکار تحقیقاتی شرکت Galaxy اثرات احتمالی تایید ETF بیت کوین در ایالات متحده و همچنین اهمیت آن را در پرتو واقعیت‌های جدید بازار توضیح داده است. این شرکت رشد 74 درصدی بیت کوین را در سال اول تصویب ETF پیش بینی می‌کند، به‌طوری که سال 2024 می‌تواند شاهد افزایش قیمت بیت کوین به نزدیک سطح 59 هزار دلار باشد.

پیش‌بینی‌های یو دور از ذهن نیست، زیرا در آستانه تایید ETF، قیمت این دارایی همچنان در انتظار افزایش‌های بیشتر است. به دنبال درخواست بلک راک در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و همچنین اقدامات مشابه Fidelity، Valkyrie و سایر شرکت‌ها، قیمت بیت کوین از 31 هزار دلار نیز گذشته است.

اخیراً بیت کوین به بالای سطح 35 هزار دلار رسیده که بالاترین رقم در طی 16 ماه گذشته است، البته این رشد قیمت در مقایسه با تایید نهایی ETF اسپات این ارز دیجیتال غیرقابل مقایسه است.

تأثیرات تایید ETF بیت کوین بر افزایش پذیرش آن

گزارش‌های منتشر شده در طی چند روز اخیر مزایای تایید ETF  بیت کوین را در بازار و همچنین در بخش سرمایه‌گذاران نهادی که در دسترس‌ترین و مستقیم‌ترین بازار ETF را توصیف می‌کنند، نشان می‌دهد.

با توجه به اینکه حوزه مدیریت دارایی و ثروت در ایالات متحده به 48 تریلیون دلار در سراسر بانک‌ها، مشاوران سرمایه‌گذاری ثبت شده و کارگزاران می‌رسد، گلکسی رشد عظیمی را پیش بینی می‌کند؛ زیرا ETF بیت کوین باعث سهولت در واریز وجوه نهادی به بازار ارز دیجیتال می‌شود.

در مجموع، اندازه بازار ایالات متحده برای یک ETF بیت کوین به 14 تریلیون دلار در سال اول و 39 تریلیون دلار در سال سوم افزایش خواهد یافت. به گفته وو، اگر مشتریان بین‌المللی، سایر محصولات و خدمات خرده‌فروشی را نیز برای سرمایه‌گذاری جذاب ببینند، ارقام سرمایه‌ها به فراتر از این محدوده‌ها نیز گسترش می‌یابند.

تایید ETF و تاثیر آن بر قیمت بیت کوین

تصویب و تنظیم مؤثر

یک ETF بیت‌کوین می‌تواند فضای بازار را بازتر کند و دسترسی بهتری را برای بازیگران نهادی و خرده‌فروشی در سراسر گروه‌های مختلف ایجاد کند. علاوه بر این، شرکت‌های بزرگ در امور مالی سنتی، برنامه‌های کاربردی خود را برای ETF اسپات به بازار ارائه می‌دهند و در ادامه موج جدیدی از اعتبار را به سمت بازار کریپتو هدایت می‌کنند که می‌تواند مقررات مناسبی را برای بازار ایجاد کند.

پس از سقوط اکوسیستم Terra و فاجعه سقوط صرافی FTX، بازار کریپتو با مشکلات نظارتی در ایالات متحده مواجه شده است. تایید صندوق مذکور می‌تواند امید به بهتر شدن فضای نظارتی در ایالات متحده را افزایش دهد.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.