قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۳/۰۴/۱۸

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۰ درصد کاهش به ۲۳۸۲ دلار و ۶۵ سنت رسید.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان  به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه کاهش یافته است. سرمایه‌گذاران سود زیادی از افزایش قیمت طلا در روز شنبه تا بالاترین رقم طی یک ماه گذشته به دست آوردند.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.40 درصد کاهش به 2382 دلار و 65 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک کاهش 0.26 درصدی به 2391 دلار و 40 سنت رسیده است.

اطلاعات اقتصادی آمریکا در روز جمعه نشان داد نرخ بیکاری در این کشور به 4.1 درصد رسیده است، یعنی بالاترین رقم طی دو سال و نیم گذشته.

بازارها حالا 78 درصد احتمال می‌دهند فدرال رزرو نرخ بهره را از ماه سپتامبر کاهش دهد و دومین کاهش نرخ بهره در ماه دسامبر صورت بگیرد.

کاهش نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را پایین آورده و تمایل برای خرید آن را افزایش می‌دهد.

بازارها در این هفته بر سخنرانی جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا و همچنین اظهار نظر برخی از مقامات این بانک تمرکز کرده‌اند. اطلاعات تورم آمریکا هم در این هفته منتشر می‌شود.

گزارش کاهش تورم در آمریکا و سخنان مسالمت آمیز پاول می‌تواند طلا را به قیمت‌های بالاتری برساند.

از طرف دیگر، بانک مرکزی چین به عنوان بزرگترین مصرف‌کننده طلا در دنیا برای دومین ماه پیاپی در ژوئن از خرید این فلز گرانبها برای ذخایر خود خودداری کرده است.

قیمت نقره امروز با 1.37 درصد کاهش به 31 دلار و 26 سنت رسید و پلاتین با یک کاهش 1 درصدی 19 دلار و 84 سنت معامله می‌شود.

انتهای پیام/6

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.