قیمت دلار امروز 5 اردیبهشت 1402 / خواب معامله‌گران دلار تعبیر می‌شود؟

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان قیمت دلار روز گذشته چهارم اردیبهشت در نخستین روز بازگشایی بازارها در ماه جدید با افزایش محدود قیمت باز شد. اسکناس آمریکایی با ۳۴۱ تومان افزایش قیمت و با رقم ۵۱ هزار و ۷۵۳ تومان در بازار آزاد مبادله شد.

معامله‌گران امیدوارند با شروع اردیبهشت قیمت دلار از خمودگی روزهای اول بهار خارج شود. بازارهای همسایه فعلا تعطیل هستند و فعالان بازار ارز معتقدند روزهای باقی‌مانده از هفته جاری همچنان آرام سپری می‌شود.

بازارهای همسایه فعلا در تعطیلات عید فطر هستند و به دلار تهران سیگنال نمی‌دهند؛ از همین رو در روزهای باقیمانده از هفته جاری انتظار نوسان خاصی برای قیمت دلار نیست.

معامله‌گران می‌گویند حفظ محدوده زیر قیمت ۵۲ هزار تومانی خواست سیاستگذار است و در برخی مقاطع نیز اقدام به تزریق ارز در بازار معاملات آزاد صورت گرفته است. با این وجود تحلیلگران اقتصادی با توجه به تورم موجود معتقدند آرامش در بازار ارز مقطعی است و افزایشی‌های بازار امید دارند اردیبهشت‌ماه رونق به بازارهای مالی برگردد.

قیمت دلار در نرخهای مختلف

روز گذشته برخلاف افزایش قیمت ارز آمریکایی در بازار آزاد اما قیمت دلار نقدی مرکز مبادله، با کاهش قیمت همراه بود. صبح دیروز دلار با قیمت رقم ۴۲ هزار و ۲۹۰ تومان در مرکز مبادله کشف قیمت شد و ۱۶۰ تومان نسبت به آخرین معامله، کاهش قیمت داشت. در آخرین روز فروردین نیز قیمت دلار حواله با ۱۵۸ تومان افزایش قیمت باز شد و با قیمت ۳۸ هزار و ۵۹۱ تومان کشف قیمت شد. اما دیروز دلار حواله با افزایش ۳۰۱ تومانی با قیمت ۳۸ هزار و ۲۹۰ تومان اعلام قیمت شد.

همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بوده است.

قیمت ارزهای موثر

برخلاف کاهش محدود قیمت دلار در مرکز مبادله ارز و طلا،‌ قیمت یورو افزایش داشت. دیروز چهارم اردیبهشت قیمت اسکناس یورو در مرکز مبادله ارز و طلا با ۴۳۵ تومان افزایش، با رقم ۴۶ هزار و ۹۳۵ تومان کشف قیمت شد. یوروی حواله نیز با قیمت ۴۲ هزار و ۴۹۶ تومان و افزایش ۲۲۴ تومانی اعلام قیمت شده است. قیمت یورو در بازار آزاد با رقم ۵۶ هزار و ۷۳۰ تومان مبادله می‌شود.

دیروز قیمت درهم در بازار آزاد ۱۴ هزار و ۳۶۰ تومان اعلام شد. همچنین قیمت حواله درهم در سایت بازار متشکل معاملات ارز  ۱۰ هزار و ۴۲۶ تومان اعلام شد و کاهش محدود ۸۲ تومانی داشت. قیمت اسکناس درهم نیز در این مرکز ۱۱ هزار و ۵۱۵ تومان معامله شد. قیمت دلار درهم نیز ۵۲ هزار و ۷۰۱ تومان محاسبه شد.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.