• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
3

قیمت طلا و سکه امروز 12 مهر 1402 / بازگشت سکه به کانال 26 میلیون تومانی

  • کد خبر : 10205
  • ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۵
قیمت طلا و سکه امروز 12 مهر 1402 / بازگشت سکه به کانال 26 میلیون تومانی
قیمت طلا و سکه امروز روند نزولی دارد به گونه‌ای که سکه امامی به کانال 26 میلیون تومانی بازگشته است. قیمت دلار وانس جهانی نیز کاهشی است.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز ، امروز، چهارشنبه 12 مهر تا لحظه تنظیم این خبر، قیمت طلا و سکه، هر دو مانند دیروز روند نزولی دارد. روز گذشته، با وجود تعطیلی بازار، بر اساس اعلام برخی منابع، بازار طلا روند کاهشی داشت و سکه امامی در آستانه بازگشت به کانال 26 میلیون تومانی قرار گرفته بود. امروز تحولات بازار نشان می‌دهد که هم  قیمت طلا و هم قیمت سکه همچنان کاهشی است و سکه امامی به کانال پایین‌تر رفته. همچنین دلار در کانال 49 هزار تومانی روند کاهشی دارد. روند قیمت انس هم امروز نزولی است.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

در بازار داخلی، نرخ طلا در لحظه تنظیم این خبر اندکی کاهشی است و دو میلیون و 233 هزار و 400 تومان معامله می‌شود که حدود 17 هزار تومان کمتر از روز کاری گذشته است.

آخرین نرخ نقدی سکه امامی نیز در لحظه تنظیم این خبر نزولی و 26 میلیون و 993 هزار تومان است؛ حدود 58 هزار تومان کمتر از روز کاری گذشته.

همچنین نرخ نقدی سکه بهار آزادی نیز حدود 112 هزار تومان کاهش را تجربه کرده و به حدود 24 میلیون و 289 هزار تومان رسیده است.

بر این اساس، حباب سکه امامی امروز با حدود 76 هزار تومان افزایش نسبت به روز کاری گذشته، به پنج میلیون و 714 هزار تومان رسیده است. حباب سکه بهار آزادی نیز امروز 36 هزار تومان افزایش را تجربه کرده و به حدود سه میلیون و18 هزار تومان رسیده است.

قیمت و حباب انواع سکه

همچنین در پنجمین روز هفته، نیم سکه با قیمت 14 میلیون و 790 هزار تومان معامله می‌شود که تا لحظه تنظیم این خبر، 50 هزار تومان داشته است. حباب نیم‌سکه اما با 29 هزار تومان افزایش، روی چهار میلیون و 164 هزار تومان ایستاده است.

همچنین امروز ربع سکه، با نرخ 9 میلیون و 843 هزار تومان داد و ستد می‌شود که که تا لحظه تنظیم این خبر 50 هزار تومان کاهش را تجربه کرده است. حباب آن نیز 18 هزار تومان کاهش یافته و روی رقم چهار میلیون و 520 هزار تومان قرار گرفته است.

سکه گرمی نیز بدون تغییر، با قیمت پنج میلیون و 800 هزار تومان معامله می‌شود. حباب این سکه اما حدود 18 هزار تومان افزایش قیمت داشته و به سه میلیون و 182 هزار تومان رسیده است.

کاهش قیمت انس

امروز قیمت جهانی طلا، بر خلاف دیروز، اندکی کاهشی است. البته بازار طلای ایران بیشتر از اینکه تحت تاثیر قیمت‌ها در بازار جهانی طلا باشد، بر اساس شرایط در بازار دلار داخل ایران حرکت می‌کند.

با وجود این، به هر حال یکی از متغیرهای موثر بر این بازار همان قیمت‌ها در بازار جهانی است. کارشناسان نسبت این اثرگذاری را 70 درصد برای دلار و 30 درصد برای طلای جهانی می‌دانند.

طلای جهانی در بازه یک ماهه بازدهی منفی دارد و در 30 روز گذشته حدود 5.35 درصد افت قیمت را تجربه کرده است.

امروز هک قیمت طلا در بازارهای جهانی اندکی نزولی است. اونس در لحظه تنظیم این گزارش، به حدود 1,823.15 دلار رسیده، این به معنای افت حدود 0.06 درصدی قیمت طلا در بازارهای جهانی است.

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

این روزها قیمت دلار در میانه کانال 49 هزار تومانی درجا می‌زند. امروز نیز قیمت ارز در همین محدوده، نوسان کاهشی داشت. قیمت طلا و سکه نیز تحت تاثیر این مقوله در کنار روند کاهشی قیمت انس و رکود نسبی بازار، نزولی شده است.

معامله‌گران بازار طلا معتقدند در مدت اخیر روند کاهشی قیمت‌ها بیش از حد انتظار بوده. به اعتقاد آنها اوضاع اقتصادی و کاهش قدرت خرید مردم، فشار سیاست‌گذار برای ثبات قیمت دلار و افت شارپی طلای جهانی، از عواملی است که دست به دست هم داده تا سایه رکود بر بازار فلز زرد گسترده شود. در واقع، فعالان بازار طلا معتقدند رکود این بازار در ۶ ماهه نخست سال، همچنان ادامه دارد و این بازار، با وجود اتمام ماه‌های محرم و صفر، رونق نگرفته است. به گونه‌ای که معامله‌گران کماکان نظاره‌گر کاهش قیمت سکه و حال ورود آن به کانال 26 میلیون تومانی هستند. به نظر می‌رسد روند نزولی قیمت‌ در بازار فلز زرد، فعالان این بازار را با ترس از متحمل شدن ضرر از هر معامله‌ای چه خرید و چه فروش مواجه کرده است.

لینک کوتاه : https://eghtesadejavannews.ir/?p=10205

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.