قیمت طلا و سکه امروز 31 تیر ماه/ سیگنال دلار برای سکه

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد جوان نیوز قیمت سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته خود را به کف کانال 27 میلیون نزدیک کرد و در آستانه ورود به کانال 26 میلیون تومانی بود. اما امروز قیمت سکه افزایشی شد.

قیمت سکه امامی امروز 31 تیر ماه به 27 میلیون و 380 هزار تومان رسید. قیمت سکه بهار آزادی هم به 24 میلیون و 500 هزار تومان رسید. قیمت نیم سکه 14 میلیون و 750 هزار تومان بود و ربع سکه هم کار خود را با قیمت 9 میلیون و 790 هزار تومان تمام کرد.

قیمت طلا هم به گرمی دو میلیون و 300 هزار تومان رسید. رقمی که نسبت به چند روز گذشته هیچ تغییری نداشت. این مساله نشان می‌دهد که قیمت سکه بیشتر از طلا تحت تاثیر قیمت دلار است. به عبارتی سکه در برابر نوسانات قیمت دلار واکنش بیشتری از خود نشان می‌دهد و طلا در برابر قیمت دلار مقاوم‌تر است.

پیش بینی قیمت طلا و سکه

اما قیمت سکه و طلا به چه سمتی می‌رود؟ پیش از این این گمانه مطرح شده بود که همزمان با شروع ماه محرم، تقاضا برای خرید سکه و طلا در بازار کمتر شود و قیمت‌ها کاهشی باشد. اگرچه فعالان بازار چنین ادعایی را رد کرده بودند اما تاکید داشتند که احتمال کاهش حباب سکه وجود دارد. اما همه آنها معتقدند که قیمت طلا و سکه را تقاضا مشخص نمی‌کند و آنچه در این میان تعیین‌کننده است قیمت دلار است.

در بازار ارز هم به نظر می‌رسد نوعی بلاتکلیفی در جریان است. از یک طرف بازارساز در تلاش است که قیمت‌ها را ثابت نگه دارد و از طرف دیگر، سیگنال‌های اقتصادی بیانگر رشد نقدینگی در بازار است. سیگنال‌های سیاسی موثر بر دلار هم چندان مثبت نیست و تنش میان ایران و آمریکا در خلیج فارس شدت گرفته است.

حالا معامله‌گران معتقدند که علاوه بر این اخبار موثر، باید کف و سقف قیمت دلار و طلا و سکه را هم رصد کرد. به گفته تحلیلگران اگر قیمت سکه به کمتر از 27 میلیون و 200 هزار تومان برسد، احتمال ورود سکه به کانال 26 میلیون تومان وجود دارد

اما اگر روند قیمت دلار افزایشی باشد و از مرز 48 هزار و 800 تومان بالا برود، احتمال رشد قیمت سکه وجود دارد و سکه به کانال 28 میلیون نزدیک می‌شود. اما در مجموع فعالان، بازار را ثابت پیش بینی می‌کنند و انتظار نوسان غیرمنتظره‌ای را ندارند.

اقتصاد جوان نیوز دارای مجوز به شماره 86948 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. این پایگاه خبری از سال 1399 آغاز بکار کرده و هم اکنون از پرمخاطب ترین پایگاه های خبری در حوزه اقتصاد محسوب می شود. این پایگاه خبری زیر نظر مستقیم هیات عالی نظارت بر مطبوعات قرار دارد.

اطلاعات تماس

تمامی حقوق محتوای سایت برای اقتصاد جوان محفوظ است.